מבזקים

האנרגיה הירוקה של אקונרג’י מקבלת הכרה מ- UBS וקרן רגרין

בשנת 2008, הוקמה חברת אקונרג’י הישראלית על ידי אייל פודהורצר – בנו של משה פודהורצר, חתנו של מייסד חברת המשקאות טמפו, משה בורנשטיין. לצידו עומד יואב שפירא שהיה המנכ”ל של חברת התוכנה אשבל, ולפני כן החזיק בתפקיד ניהולי ובכיר בחברת כתר פלסטיק. החברה הוקמה במטרה להפוך את האנרגיה המתחדשת למקור כוח מהימן עבור הדורות הבאים, ולאחרונה אף החלה לקבל הכרה מחברות גדולות ברחבי אירופה.

עיקר עבודתה של אקונרג’י מתרחש באיטליה, שם גם ממוקם המטה שלה, אך מפאת הפוטנציאל העצום שלה החלו גופים גדולים כמו בנק ההשקעות השוויצרי UBS וקרן התשתיות הצרפתית Rgreen invest לחתור לשיתופי פעולה ענפים בתחום. כך, בהשקעה של 300 מיליון יורו שייתרמו שווה בשווה על ידי 2 הגופים הללו, שיתוף הפעולה החדש יניב פורטפוליו לתכנית המפרטת נכסים של אנרגיה מתחדשת.

בעוד ששתי הקרנות יתרמו כ- 150 מיליון יורו כל אחת, חלקה של אקונרג’י יהיה קטן יותר בכל הקשור לאחזקות ההון, אך על פי ההסכם היא זו שתנהל באופן מלא את הפרויקט, כולל פרויקטים עתידיים; לצד הקמתם של 103 שדות סולאריים פוטו וולטאים ושתי טורבינות רוח שיוקמו בפרויקט שאפתני שעתיד להסתיים בתוך 3 שנים, השותפות יוכלו לרכוש מאקונרג’י פורטפוליו של שדות סולאריים נוספים וכן מתקני ביו-גז. בעתיד, יוכלו לרכוש שדות סולאריים בהספקים גבוהים ויעילים יותר.

על פי אקונרג’י, “העסקה עם UBS פותחת פרק חדש ומרגש. יש לנו רקורד מוצלח של הקמת פרויקטים של אנרגיה מתחדשת עם ספונסרים פיננסיים איכותיים בשוק האיטלקי, ואנו מרוצים מההסכם החדש. קרן התשתיות של UBS היא אחד מגופי ההשקעה המוערכים ביותר בתחום התשתיות, בעלת מוניטין עולמי, ואנו מצפים להמשיך איתה בהצלחה את גל הצמיחה הבא בשוק האנרגיה המתחדשת באיטליה, שיתרחש בשנים הקרובות”.

המשמעות היא בסופו של דבר, שתחת ניהולה של אקונרג’י, השותפות התחייבו להשקיע בתחום האנרגיה המתחדשת באיטליה אך ורק דרך השותפה החדשה שלהן, כך שאקונרג’י תתחזק ותבסס עצמה אף יותר באיטליה, שבה הוקמה מלכתחילה. כיום המטה שלה נמצא במילאנו והיא מחזיקה בחמישים פרויקטים ברחבי המדינה, בשווי של כ-350 מיליון יורו. בנוסף, מפעילה החברה פרויקטים בפולין, ספרד, אנגליה, ורומניה כשהשאיפה היא כמובן להמשיך ולפתח את תחום האנרגיה המתחדשת באירופה, ובתקווה לעתיד ירוק יותר – בעולם כולו.

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן