מבזקים

נתניהו מותיר כאוס מכוון בתקווה שממשלת בנט – לפיד תיכשל

76E91D53-AC48-42D9-BFC9-B42A46A77D49

ברבת עמון התקיימה היום הפגנה מול השגרירות הישראלית, במחאה על “ההפרות הישראלית במסגד אל-אקצא ובשכונת שייח ג’ראח”. המפגינים קוראים לגרש את השגריר הישראלי ומניפים דגלי פלסטין.

ביקורת קשה על התנהלות נתניהו נשמעת בכל העולם ולא רק במדינות ערב כולל במצרים, בסעודיה, ובאמירויות. הטורקים צייצו בעברית, האיחוד האירופי מחה נמרצות ורק נתניהו משתולל. מתאים לו להשאיר חורבן.

השימוש ברימוני הלם נגד מתפללים מוסלמים מעורר סערה בעולם. אפילו האפיפיור נזעק. האפיפיור פרנציסקוס קרא היום (ראשון) להפסקת האלימות בירושלים, והזמין את הצדדים לחפש פתרונות שיכבדו את זהותה הרב תרבותית של העיר. “אלימות מולידה אלימות, הפסיקו את העימותים”, אמר. האפיפיור הזה נישה פשרן ופרו ישראלי במובהק  אפילו הוא מבין את הסכנה הכרוכה בהתססה פנימית על רקע פוליטי בישראל, שעלול להבעיר חצי עולם.

על אירועי הלילה בירושלים ממשיכים לדבר, לסקר ולדווח ברחבי העולם. ישראל נראית רע מאוד ורבים מן הפרשנים בתחנות שידור מרכזיות אומרים כי נתניהו מותיר במתכוון כאוס בכוונה שאם תקום ממשלה בלעדיו המדינה תיקלע במהירות למשבר שיאפשר לו להפילה ולתפוס את בלפור במהירות מחדש.

הבוקר התראיין דובר המשטרה ברדיו ואמר:

“משטרת ישראל ומחוז ירושלים בפרט בכוננות שיא לקראת האירועים הבאים היום, מחר והמשך השבוע”, אמר נצ”מ לוי.

“יש לנו 20 שוטרים פצועים, בהם לוחם מג”ב שנפצע בינוני”, סיפר דובר המשטרה והדגיש, “הבוקר שקט, מלבד אירוע חריג אחד בשער שכם”.

בהמשך הראיון הדף נצ”מ לוי את הטענות שנשמעו בעקבות פרסום תיעוד יידוי רימוני הלם במסגד אל-אקצא: “אני חושב שכל האירועים טופלו בצורה המקצועית ביותר מבחינת המשטרה”.

“אם מפקד מחוז ירושלים החליט שצריך להשתמש ברימון הלם הוא יודע את העבודה יותר טוב מאיתנו”, הוסיף נצ”מ לוי.

לכוחות המשטרה ומג”ב שמוצבים בירושלים בימים האחרונים ניתנה הנחיה להמנע משימוש בנשק חי – אלא במקרה של סכנת חיים מידית • גורם בכיר במשטרה הביע חשש כי הרוג בהר הבית או שער שכם יביא להבערת השטח באופן משמעותי • עשרות בני אדם נפצעו אמש בעימותים בסיום תפילת “לילת אל-קאדר”, הבוקר צעירים מיידים אבנים לעבר כוחות המשטרה.

 

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן