מבזקים

5 ישראלים נהרגו בהתרסקות רכבל באתר תיירות בצפון איטליה

A17F6299-5E96-4406-9409-2403A81974C6

14 בני אדם, בהם חמישה ישראלים בני משפחה אחת נספו אתמול באתר תיירות בצפון איטליה בעת שקרון רכבל ניתק לפתע נפל והתרסק.

זוג ישראלים שהתגוררו באיטליה בשנים האחרונות ואחד מילדיהם נהרגו יחד עם שני בני משפחה נוספים. ילד נוסף פצוע ומאושפז במצב אנוש.

הישראלים ההרוגים באסון הרכבל בצפון איטליה הם:
עמית בירן וטל פלג-בירן – זוג ישראלים הלומדים ועובדים באיטליה, בנם בן השנתיים תום וברברה ויצחק כהן, סבה וסבתה של טל שהגיעו לביקור. בנם הנוסף, איתן בן החמש, מאושפז באיטליה במצב קשה מאוד.

האסון אירע באתר תיירות שבו פועל רכבל שמוביל מטיילים מאגם מאג’ורה בצפון המדינה לעבר הר מוטרונה הסמוך.
מדובר באתר בהרי האלפים המתנשא לגובה של כמעט 1,400 מטרים

המקרה אירע באתר תיירות פופולרי בקרב ישראלים, הרכבל שעולה לפסגת הר מוטרונה, אחד מהרי האלפים, בגובה של כמעט 1,400 מטר. במהלך הנסיעה וללא הודעה מוקדמת ניתק לפתע הכבל והקרון נפל כעשרים מטרים והכל במרחק של כ-300 מטרים מן היעד. לאחר הנפילה הידרדר הקרון והתגלגל עוד מרחק רב עד שנתקע במקום שהיה קשה להגיע אליו ולחלץ את התקועים בו.

שר התשתיות האיטלקי, אנריקו ג’ובאניני, הודיע על פתיחת חקירה של נביבות האסון. מסלול הרכבל היה מושבת במשך כשנתיים ונפתח לאחר שיפוצים לפני כחמש שנים.

שגריר איטליה בישראל, ג’אנלואיג’י בנדטי, אמר לכאן חדשות: “אנחנו חסרי מילים ושבורים מהאסון. כל כך מצטערים ומשתתפים בצער העם בישראל על ההרוגים. אנו מתפללים עבורם ועבור משפחותיהם. יהי זכרם ברוך”.

עניין מרכזי

בשורה מ״עניין מרכזי״: הורידו חינם את האפליקציה שלנו בגוגל פליי לאנדרואיד ‏https://play.google.com/store/apps/details?id=com.centralnilinterest

 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן