מבזקים

נסראללה השתעל וזה לא הפריע לו לאבחן את נקודת התורפה של נתניהו

5A0F87AA-21B7-4A5A-A637-6A7D5E5304EB

מנהיג החיזבאללה נסראללה נשא נאום לציון 21 שנים לנסיגת צה״ל מלבנון. במהלך הנאום הירבה להשתעל והתנצל על כך. בנו, ג׳וואד צייץ במהלך הנאום כי אין מה לדאוג וזו בסך הכל אלרגיה. לפני כשבועיים הוכחשה הידיעה שנסראללה נדבק בקורונה.

נסראללה אמר כי “אנחנו חוגגים בחודש מאי שני ניצחונות: ב-25 במאי את יום ניצחון לבנון והבסת הכיבוש, וב-21 במאי את הניצחון של העם הפלסטיני וההתנגדות הפלסטינית בעזה. אני מברך את העם הפלסטיני על הניצחון ההיסטורי הגדול. ישראל החליטה לפנות תושבים פלסטינים משכונת שייח ג’ראח. זה לא סתם, כולם יודעים שישראל מנסה לייהד את ירושלים והשכונה. לאחר מכן נמנעה מהמתפללים המוסלמים להגיע למסגד אל-אקצא בחודש רמדאן. הפגיעות במתפללים והפריצות של המשטרה והמתנחלים למסגד חוזרות ונשנות. נתניהו וההנהגה הישראלית המשיכו בהתרסה. הטעות בהערכה שלהם הובילה למלחמה, לכישלון ולתבוסה שלהם, וזה יקרה גם שוב בעתיד. תושבי עזה וההתנגדות שלה היו נכונים להגן ולהקריב עצמם עבור ירושלים, מסגד אל-אקצא והמקומות הקדושים לאומה”.

הוא הוסיף: “עליכם להבין שפגיעה בירושלים, במסגד אל-אקצא ובמקומות הקדושים שונה מכל פגיעה אחרת שאתם מבצעים. על הנהגת האויב, ממשלתו וצבאו לערוך חשיבה מחדש בהתבסס על מה שקרה ברצועת עזה. הפגיעה במסגד אל-אקצא והמקומות הקדושים לא תעצור בגבולות ההתנגדות בעזה. המשוואה שאליה אנו צריכים להגיע היא – ירושלים מול מלחמה אזורית. אי אפשר לעמוד מנגד כשהעיר הקדושה נמצאת תחת סכנה אמיתית. כשהישראלים יבינו את המשוואה הזאת, והיא רצינית, הם יידעו שכל צעד שכזה יהיה סכנה לקיומנו״.

נסראללה ניתח את אירועי סבב האלימות האחרון, שיבח את הארגונים הפלסטיניים וציין: “הביטחון עבור ישראל הוא צורך קיומי. אם לא יהיה לה ביטחון היא תקרוס. זה הישג צבאי וביטחוני משמעותי. כל גוש דן, באר שבע, דימונה ואפילו ירושלים היו תחת מתקפת רקטות. השביתו את הפעילות של נתב”ג, נגרמו אבדות בנפש, הפסדים כספיים”.

נסראללה איבחן נכון את המצב בישראל: ״אני לא חושב שישראל לא מסוגלת לצאת למבצע קרקעי. אבל הצבא הזה והנהגתו מפחדים ומורתעים מפעילות קרקעית – בין אם בלבנון או בין אם בעזה. הצבא החזק ביותר באזור מפחד. זה כישלון אמיתי”.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן