מבזקים

ממשל ביידן מדווח לגנץ על חשש אמריקני ״שביבי יזום מהלך צבאי כדי למנוע את החלפתו״

0F55D2D8-6959-42A2-9705-13FC2A997F32

דאגה גדולה בוושינגטון מפני התנהלות נוסח טראמפ מצד נתניהו במטרה למנוע בכל מחיר את השבעתה של ממשלת השינוי. הנשיא ביידן זימן באמצעות שר ההגנה שלו את ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון בני גנץ לפגישה בהולה בוושינגטון.

מקורות בבירה האמריקנית מוסרים כי הנשיא צפוי להדגיש באוזני גנץ במהלך הביקור הקצרצר את המסר החד משמעי כי מצופה ממנו להיות המבוגר האחראי ולא לאפשר לנתניהו מהלכי טירוף שעלולים להדליק את המזרח התיכון כולו.

הממשל האמריקני רואה בבני גנץ מנהיג ראוי, שקול ואחראי שאמור להמשיך בכך גם בממשלה הבאה. בעולם קיים חשש לא קטן מפני נפתלי בנט שנחשב איש ימין קיצוני הרבה יותר מנתניהו.

גנץ עצמו אמר טרם צאתו: “אני יוצא עכשיו לארצות הברית לנסיעה קצרה אבל מאוד חשובה, כדי לדאוג לביטחון ישראל. אני משוכנע שאני אוכל לדאוג שם לביטחון ישראל, שכאן נוכל להקים ממשלת שינוי שבה נחזור ונדאג לאחדות בחברה הישראלית, לריפוי בחברה הישראלית ולביטחון מדינת ישראל על כל אזרחיה”.

הסנאטור הרפובליקני הבכיר לינדזי גרהאם אמר לרשת “פוקס” שגנץ מבקש עבור ישראל מיליארד דולרים לצורך התחמשות והצטיידות בכיפת ברזל ובטילים אחרים.  גרהאם: “כשחמאס מנסה לפגוע בישראל, או שאיראן מאיימת על קיומה של מדינת היהודים – התגובה שלנו תהיה סיוע נוסף, וזה מתחיל בחידוש המלאי של סוללות כיפת ברזל”.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן