מבזקים

מנהיגי העולם מברכים את ישראל עם סילוק נתניהו מהגה השלטון

507FCEDD-2785-4B65-8E4B-ABC9D41310E3

העולם כולו, מנשיא ארצות הברית ועד נשיא מצרים מברכים את עם ישראל ומדינת ישראל שהעיפה סוף סוף את נתניהו מאחיזתו הממושכת בשלטון. הכל מאחלים הצלחה לממשלת בנט לפיד ומקווים שהדבר יצעיד את ישראל קדימה. גם לישראל פנימה ייקח קצת זמן להתאושש מן הביביזם הבהמי שהשתלט על השיח הציבורי אבל ההנחה היא שזה יקרה בדיוק כשם ששבנו לחיי שיגרה מהירים עם הסרת הגבלות הקורונה.

הנשיא ביידן שוחח עם בנט, שר החוץ האמריקני בלינקן עם לפיד ושר ההגנה עם גנץ. השיחות נערכו דקות ספורות אחרי שנתניהו חדל להיות ראש ממשלת המעבר. לאמריקנים היה חשוב לבשר למנהיגי ישראל החדשים ובעיקר לעולם כולו כי הם עומדים מאחורי הממשלה הישראלית החדשה ותומכים בעם שהעיף את נתניהו.

מיד אחר כך הגיעו ברכות ואיחולי המלחה מן העולם כולו. נשיא צרפת, קנצלרית גרמניה, נשיא מצרים ומניהיגים רבים נוספים. אפילו ארדואן פרסם הודעה באמצעות לשכתו כי טורקיה תבחן אפשרות להידוק יחסיהה עם ישראל שלאחר עידן נתניהו.

שר החוץ של האיחוד האירופי ג’וזפ בורל שוחח הלילה עם ראש הממשלה החליפי ושר החוץ יאיר לפיד. בורל כתב בציוץ בטוויטר כי בירך את לפיד על מינויו לתפקיד, דן עימו בחשיבות חיזוק השותפות בין ישראל לאיחוד האירופי ובקידום השלום והביטחון באזור.

וכך אמר הנשיא ביידן: “מצפה לעבוד עם ראש הממשלה ולחזק את היחסים הקרובים בין האומות. לישראל אין חברה טובה יותר מארה”ב. הממשל שלי מחויב במלואו לעבוד עם ממשלת ישראל החדשה לקידום הביטחון, היציבות והשלום עבור ישראלים, פלשתינים ועמים בכל האזור”.

ראש ממשלת בריטניה בוריס ג’ונסון בירך את הממשלה החדשה בישראל.

“בשם בריטניה אני מברך את נפתלי בנט ויאיר לפיד על הקמת ממשלה חדשה בישראל. עם צאתנו מנגיף הקורונה, זוהי תקופה מרגשת עבור בריטניה וישראל להמשיך לעבוד יחד לקידום השלום ושגשוג לכולם”, כתב ג’ונסון בחשבון הטוויטר שלו.

ראש ממשלת הודו, נרנדרה מודי, ברכה לראש הממשלה החדש בשפה העברית.

“כבוד ראש הממשלה, ברכותי לכבוד קבלת תפקידך החדש כראש ממשלת ישראל. לקראת ציון 30 שנה לשדרוג היחסים הדיפלומטים בשנה הבאה, אני מצפה להיפגש איתך ולהעמקת היחסים האסטרטגיים בין המדינות שלנו”, כתב מודי.

סגנית נשיא ארה”ב, קמלה האריס, כתבה בחשבון הטויטר שלה, “ברכות לראש ממשלת ישראל הנכנס נפתלי בנט, לראש הממשלה החליפי ולשר החוץ יאיר לפיד ולכל חברי הממשלה החדשה”.

עניין מרכזי

הצטרפו לאחרים והורידו עכשיו את האפליקצייה של ״עניין מרכזי״ לכל סוגי הטלפון הנייד (אפל או אנדרואיד) ותהנו מחדשות וסקופים חשובים בלבד בכל התחומים. זה כייף! http://web2application.com/w2a/sl.php?an=26230

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן