מבזקים

 4 טיפים שכל מאמן כושר חייב להכיר

אחד המקצועות הפופולאריים ביותר כיום בקרב צעירים וצעירות, הוא אימון כושר. רבים בוחרים לעסוק בתחום, בין אם זה כשכירים במכוני כושר ובין אם זה כעצמאיים אשר מספקים שירותי אימון כושר אישי.

הסיבה לפופולאריות הרבה של תחום היא ברורה. עלייה ניכרת במודעות לחיים בריאים, פעילות גופנית והרצון של מתאמנים רבים הן לשמור על כושר והן לחטב את גופם. אנחנו יכולים לראות את זה דרך עלייה במספר המתאמנים במכוני כושר, במתקני כושר בפארקים ובגינות ציבוריות, ובאופן כללי במספר האנשים שעוסקים בפעילות גופנית על בסיס יומי או שבועי.

כל מי שרוצה להיות מאמן כושר, חייב לקחת בצורה רצינית את ההכשרה ואת העיסוק בתחום. רק כך הוא יוכל להצליח ולייצר לעצמו קהל לקוחות נרחב. במאמר זה נציג 4 טיפים חשובים שכל מי שמבקש לעסוק בתחום חייב להכיר, בין אם זה לפני שהוא נכנס אליו ובין אם זה כשהוא עושה את צעדיו הראשונים בתחום

מה צריך בשביל להיות מאמן כושר בישראל? 4 טיפים חיוניים:

תעודת הסמכה של בית ספר מוכר

על פי חוק הספורט בישראל, אי אפשר לעסוק באימון כושר, מכל סוג שהוא, מבלי ללמוד את הנושא ולקבל תעודת הסמכה מבית ספר מוכר למאמני כושר. ישנם מספר בתי ספר כאלו בישראל (מכון וינגייט, מכללת וינגייט, קמפוס שיאים, ספורט אקדמי ועוד). שם אפשר לרכוש הכשרה ולקבל תעודה מוסמכת.

הסיבה שאי אפשר לעסוק בתחום ללא תעודת הסכמה ממקום מוכר היא מאוד פשוטה וברורה. אימון כושר גופני מתייחס להיבטים בריאותיים פיזיולוגיים ואחרים של מתאמנים בגילאים שונים, רק מי שמקבל הכשרה יכול לעבוד איתם בצורה נכונה ומתאימה לצרכים וליכולות שלהם.

לימוד ורענון עזרה ראשונה

אחד הכללים שמחייבים כל מי שרוצה להיות מאמן כושר ולעסוק בתחום, הוא לבצע קורס עזרה ראשונה למאמנים בתחום הכושר, ובהמשך לעבור רענון עזרה ראשונה פעם בשנתיים. הרענון נדרש הן בשביל לחדש את תעודת המאמן וכן הוא מהווה תנאי לרכישת פוליסת ביטוח אחריות מקצועית.

במסגרת תהליך הלמידה, רוכשים ידע תיאורטי ומעשי בכל מה שקשור לנושא של עזרה ראשונה, דבר הכרחי כאשר עובדים עם מתאמנים באופן פיזי. הרענון נועד לחזור על החומר שלומדים בכיתה בזמן הקורס וכן להתעדכן בנהלים חדשים.

ביטוח אחריות מקצועית

כל אדם שעוסק בתחום טיפולי, חייב להחזיק ברשותו ביטוח אחריות מקצועית. זה נכון גם לגבי מאמני כושר. מדובר בפוליסת ביטוח אשר נועדה לספק להם הגנה מפני תביעות של מתאמנים או מפני סיכונים מקצועיים שונים. כך הם יוכלו להמשיך ולספק שירותים באופן רגיל, מבלי לחשוש.

פוליסת ביטוח אחריות מקצועית למאמני כושר מותאמת הן למאמנים שכירים והן למאמנים שעוסקים בתחום באופן עצמאי. כאשר הפוליסה היא רחבה וגדולה, ואיננה מתייחסת לסוג אימון מסוים או קהל יעד ספציפי. כך אם המאמן מחליט לעבוד עם קהלים שונים, הוא יכול ליהנות מהגנה מפני תביעות כאלה ואחרות באופן מלא.

כשרוכשים פוליסה כזו, יש לבחון נקודות כגון, מה טיב החברה, אילו תנאים חלים על הפוליסה, מה סכום הביטוח ומה החלק של השתתפות עצמית.

אישור רפואי מהמתאמנים

אחת הדרישות שצריכות לעמוד מפני מתאמנים היא לחתום על הצהרת בריאות. הצהרה זו מלמדת שהם כשירים להתאמן והם מודעים לסיכון שיש באימון כושר. אם יש להם בעיה מסוימת, הרי שעליהם ליידע את המאמן ולהביא אישור מהרופא שלהם שמותר להם להתאמן. אם מדובר בקטינים מתחת לגיל 18, הרי שיש לדאוג שהם יביאו אישור מההורים.

סיכום:

רק אם מבצעים את 4 הטיפים שציינו במלואם, אזי שאפשר להיות מאמני כושר ברמה גבוהה, ליהנות מקהל לקוחות רחב ולספק להם שירות ברמה הגבוהה ביותר שיש, ומנגד, להגן על היכולות, התנאים וכן על המוניטין בתור מאמני כושר מקצועיים ואיכותיים. לכן חשוב לקיים אותם בצורה מלאה ולא לוותר על שום סעיף.

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן