מבזקים

מדען גרעין סיני בכיר ״נפל״ למותו מבניין רב קומות

01FFB135-0D16-453D-A403-AE2888D29A1D

אחד ממדעני הגרעין הבכירים ביותר בסין נפל השבוע באופן מסתורי אל מותו, מבניין רב קומות. ההודעה על מותו של המדען התקבלה מאוניברסיטת Harbin.

מדובר בפרופסור ג’אנג ג’יג’יאן, שהיה סגן נשיא האוניברסיטה, והוביל את המחקר בתחום הגרעין. המשטרה המקומית שללה רצח כגורם מוות, לאחר חקירה שביצעה במקום. לא נמסרו פרטים נוספים על ידי המשטרה.

אוניברסיטת Harbin הביעה באחד מערוצי המדיה החברתית הסיניות, בהודעה לקונית, צער עמוק על פטירתו של הפרופסור.

באופן תמוה, מספר ימים לפני מותו של הפרופסור, ניסתה סין לטאטא אירוע בטיחותי באחת מתחנות הכוח הגרעיניות שלה, הממוקמת כ- 85 קילומטרים מערבית להונג קונג. תחנה זו פעילה משלהי 2018.

בעוד חברת Framatome הצרפתית, אשר בנתה את הכור הגרעיני עבור הסינים, תיארה את הפעילות בכור הגרעיני כ”איום רדיולוגי קרוב”, ניסה השלטון הסיני משך מספר שבועות לבטל את חומרת ההערכה הצרפתית. לאחר כשבועיים של הכחשות נמרצות הודיעו גורמי משרד החוץ הסיני כי חמישה מוטות דלק המשמשים באחד משני הכורים במתקן ניזוקו, אך הם אינם מהווים איום בטיחותי, וכי לא התגלו חריגות ברמות הקרינה סביב תחנת הכוח.

סין האשימה את רשת CNN בהפצת “חדשות מזויפות”, בכך שסין מנסה להסתיר את המצב וכי העלו טענות שווא בדבר דליפתו של גז רדיואקטיבי.

בשל קרבתו של המתקן לגבולותיה, ממשלת הונג קונג עוקבת בקפידה ומנטרת את האוויר והמים לאיתור רמות קרינה חריגות.

״עניין מרכזי״

הצטרפו לאחרים והורידו עכשיו את האפליקצייה של ״עניין מרכזי״ לכל סוגי הטלפון הנייד (אפל או אנדרואיד) ותהנו מחדשות וסקופים חשובים בלבד בכל התחומים. זה כייף! http://web2application.com/w2a/sl.php?an=26230

 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן