מבזקים

בנט מזהיר את יוניליוור: לחרם הגלידות יהיו השלכות חמורות

3094DD34-72B7-4C91-B59A-CED1017DE638

ראש הממשלה, נפתלי בנט, עזב הכל והתקשר הבוקר לאלן ז’ופ, מנכ”ל חברת יוניליוור שבבעלות חברת הגלידה, והבהיר כי הוא רואה בחומרה רבה את ההחלטה להחרים מכירת מוצריה בהתנחלויות. בנט אמר שהוא רואה בכך חרם לכל דבר על כל מדינת ישראל. לדברי בנט “בסופו של דבר מדובר בחברת בת של יוניליוור שנקטה בצעד אנטי ישראלי מובהק”.

ראש הממשלה הדגיש, כי מדובר במעשה שיש לו השלכות חמורות, חוקיות ואחרות, והיא תפעל באופן תקיף כנגד כל פעולה של חרם המופנה כנגד אזרחיה. קודם אמר בנט בתגובה להחלטה כי “גלידות יש הרבה, מדינה – יש לנו רק אחת. בן אנד ג׳ריס החליטה למתג את עצמה כגלידה אנטי-ישראלית. זו החלטה שגויה מוסרית ואני מאמין שתתברר גם כשגויה עסקית. החרם על ישראל – דמוקרטיה מוקפת איי טרור – משקף אובדן דרך מוחלט. החרם לא עובד ולא יעבוד, ונילחם בו בכל הכח”.

שר החוץ, יאיר לפיד, גינה את המהלך: “זו כניעה מבישה לאנטישמיות. ליותר משלושים מדינות בארה”ב יש חוקים נגד ה-BDS. אני מתכונן ללכת אחת אחת ולדרוש מהם להפעיל את החוקים האלה נגד בן אנד ג’ריס מפני שהם לא יתייחסו אלינו בצורה כזאת בלי להיתקל במענה”.

משרד החוץ הגיב גם הוא להחלטת החרם של ben & jerry’s והודעת חברת Unilever, וציין כי ההחלטה שגויה ורעה, והיא “כניעה ללחץ מתמשך ואגרסיבי מצד גורמים אנטי ישראלים קיצוניים. מדובר בשיתוף פעולה מרצון עם טרור כלכלי שמובל ע”י תנועת החרם, תנועה אנטי-ישראלית הצבועה בגוונים אנטישמים. אנחנו קוראים ל- B&J’s לחזור בה מההחלטה השגויה”.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן