מומחי פיתוח נשק ביולוגי מגוייסים לפתח חיסון לקורונה

ממשלות מפתחות ומייצרות  בהשקעות של מיליארדים כלי נשק ואמצעים להריגת בני אדם. חברות פרטיות עוסקות בפיתוח, ייצור והפצת תרופות.

 

עכשיו, לראשונה, נוכח סכנת וירוס הקורונה עמלים טובי המדענים המומחים בעולם העוסקים בפיתוח וייצור אמצעי חיסול ביולוגיים גם ביעד החיובי שהוצב להם: מציאת תרופה מיידית לנגיף שהפך מגיפה בינלאומית.

 

בישראל עוסקים בכך טובי המומחים במכון הביולוגי בנס ציונה, במכון ויצמן ובמוסדות חסויים אחרים. במאמץ משתתפים גם מפתחי מחשב ואנשי סייבר והכל במטרה למצוא במהירות האפשרית את תרופת הפלא שתפתור את הבעיה הגלובלית.

 

 

המירוץ המדעי הוא מטורף ומתקיים מסביב לשעון גם מתוך ידיעה כי הראשון יוכל לגרוף מיליארדי דולרים. כרגע, נראה שמדענים במעבדות בבריטניה ובסין מצויות בשלבים מתקדמים של המחקרים והניסויים. אלא שההפתעה הגדולה עשויה להפציע דווקא מישראל.

 

מערכת הביטחון פועלת נמרצות בנושא בהנחייתו של נתניהו שהורה ״לעזוב הכל ולהביא מזור לנו ולעולם״.  אין ספק שמדובר בתחרות עולמית מסקרנת ומעניינת שתיכנס להסטוריה.

 

.

ובינתיים נמסר ממשרד הביטחון:

 

בתום התייעצות ביטחונית ובהתאם להמלצת גופי הביטחון, החליט הערב (ד') שר הביטחון, נפתלי בנט, לנקוט את הצעדים הבאים:

1. רצועת עזה – יוארך הסגר הקיים, בשלב זה, עד לצאת השבת, 14 במארס 2020, י"ח באדר תש"פ.

2. יהודה ושומרון – תותר כניסת פועלים וסוחרים בלבד עד גיל 50. במקביל, יימשך הסגר על מרחב העיר בית לחם.

3. איסור כניסת ישראלים לשטחי A ו-B, למעט מקרים חריגים באישור פרטני.

יודגש, כי מדובר *בצעדים שמטרתם למנוע את המשך התפשטות נגיף הקורונה,* תוך צמצום הפגיעה במשק במידת האפשר.

 

.

היחידה לתיאום פעולות הממשלה בשטחים (מתפ"ש) פועלת בתיאום עם הרשות הפלסטינית על מנת ליישם את הנחיות שר הביטחון ולהעביר מסרים בהתאם.

.

בתגובה נמסר ממשרד הביטחון שהמכון הביולוגי פועל במסגרתו כי

 

 

בהמשך לפרסומים ולפניות כתבים, נבקש להבהיר:

1. אין פריצת דרך במאמצי המכון הביולוגי למציאת חיסון לנגיף הקורונה ו/או לפיתוח ערכות בדיקה. פעילות המכון מתנהלת לפי תכנית סדורה והיא תארך זמן.
אם וכאשר יהיה מה לדווח, הדבר יעשה בצורה מסודרת.

2. המכון הביולוגי הוא גוף מחקר ופיתוח בעל שם עולמי, הנישען על חוקרים ומדענים בעלי ניסיון, ידע רב ותשתיות אכותיות. בימים אלו עמלים במכון למעלה מ-50 מדענים מנוסים, על מחקר ופיתוח המענה הרפואי לנגיף. מדובר בקבוצה מהמובילות בעולם בהיבטי ידע ומחקר ביולוגי.

בכל הנוגע לייצור החיסון והנוגדנים כנגד נגיף הקורונה מסתמך המכון בעבודתו על מוקדי ידע יחודיים שפיתח, ולאור יכולותיו המקצועיות לאורך השנים.

.

 

 

 

רמי יצהר

Rami Yitzhar

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםחסל סדר הצגות תיאטרון מרובות צופים
המאמר הבאמדינה בדרך להשבתה כולל מערכת החינוך
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.