אשכנזי שם קץ לחדירה שערורייתית לפרטיות האזרחים

ועדת החוץ והביטחון של הכנסת, בראשות גבי אשכנזי, החלה סוף סוף למלא את תפקידה הפרלמנטרי לפקח על דיקטטורה נתניהו והיום היא שמה קץ לשערורייתית השימוש בשב*כ כדי לבצע חדירה חסרת תקדים לפרטיות האזרחים. ההפרה הבוטה בחופש הפרט נעשה בחסות תקנות הגנה לשעת חירום תוך הצבת תקדים מסוכן ביותר.

 

הוועדה החליטה על הפסקה מיידית השימוש באמצעי המעקב המשמשים למלחמה בטרור נגד אזרחי ישראל. נתניהו פעל כדי לעגן את האמצעים בחקיקה אך הדבר נתקל בהתנגדות נרחבת עד שביבי נאלץ למשוך את הצעת

 

נמסר כי ועדת החוץ והביטחון של הכנסת, בראשות ח"כ רא"ל (במיל') גבי אשכנזי, שלא להמשיך את הדיונים בהצעת החוק סדר הדין הפלילי (סמכויות אכיפה – נתוני תקשורת) המונחת על שולחן הוועדה. הצעת החוק עוסקת בעיקרה בהוראת שעה שנועדה להסמיך את המשטרה לקבל, באופן מדגמי, נתוני מיקום של חייבים בבידוד ללא צו בית משפט, לצד הגבלות על השימוש בנתונים כך שישמשו לפיקוח על קיום חובת הבידוד או בהקשר אליה בלבד. ההחלטה שלא להצביע על ההצעה התקבלה בעקבות בקשת הממשלה, לאחר שהוועדה, בהובלת היו"ר אשכנזי, הביעה הסתייגויות רבות מהצורך להפעיל אמצעי הפוגע בפרטיות בצורה כה קשה בתקופה זו.

.

עניין מרכזי

 

 

שיתוף:
מאמר קודםשר הפנים דרעי מצדד בהרחבת פתיחת עסקים
המאמר הבאהאופוזיציה מנסה למנוע מגנץ חריקה שתאפשר לנתניהו להמשיך בכהונתו גם אם יורשע
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.