ישראל פועלת לאיתר את המחבלים ושולחיהם בפיגוע בווינה

מאחורי פיגוע הטרור בווינה שבו נהרגו שלושה בני אדם ו-14 נפצעו עומדים איסלמיסטים תמכי דאעש – הודיעו מקורות רשמיים באוסטריה.

 

הפיגוע כוון נגד מטרה יהודית. מחבל אחד נהרג ונערך מצוד אחר טרוריסטים נוספים שנמלטו מהזירה. יהודים נקראו לא להסתובב עם כיפות בימים הקרובים עד להשגת רגיעה. כוחות ביטחון גדולים מסיירים בעיר ומאבטחים מוסדות יהודיים. ישראל פועלת מצידה מאחורי הקלעים.

.

סבסטיאן קורץ, הקנצלר האוסטרי אמר: "זו מתקפת טרור דוחה. אנו חווים עכשיו שעות קשות. אני רוצה להודות לכל צוותי החירום שמסכנים את חייהם למען ביטחוננו, במיוחד היום. המשטרה תנקוט בצעדים תקיפים נגד המפגעים". השליט האוסטרי ידיד ישראל הדגיש כי הצבא האוסטרי יגן על אתרים בבירה, על מנת לאפשר למשטרה להתמקד בפעולות נגד הטרור.

.

הנשיא טראמפ ומתחרהו ג׳ו ביידן גינו בחריפות את מעשי הטרור. טראמפ כרך את הפיגוע הזה בעריפות הראשים האחרונות שהיו בצרפת בידי איסלאמיסטים.

 

טראמפ צייץ: "המתקפות המרושעות הללו נגד חפים מפשע חייבות להיפסק. ארצות הברית עומדת לצד אוסטריה, צרפת ואירופה כולה במאבק נגד טרוריסטים, כולל אסלאמיסטים קיצוניים״.

.

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםאמריקה בוחרת בין המכחיש המשוגע לישנוני הקשיש
המאמר הבאמינויי קצינים בכירים בצה״ל
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.