הסגר הבא: לקראת חג החנוכה והדיל האפל בין ביבי לחרדים

עכשיו כבר ברור: נתניהו מוביל את ישראל לאבדון רפואי כמו גם לכאוס כלכלי. בלחץ החרדים סגר נתניהו דיל עימם: הקנסות על ההפרות הבוטות של התקנות והחוקים לא יועלו כפי שהוא עצמו העביר בקבינט. בתמורה – החרדים לא יתמכו בהצבעת אי אמון קונסטרוקטיבית או אחרת. בנוסף, נתניהו עומד להזרים מיליארדים לחרדים ולישיבות מאחורי גבו של שר האוצר ישראל כץ.

 

נתניהו עצמו הוביל את העלאת הקנסות בהן מניעת הקצבות ממוסדות דת שיפרו את החוק אבל החרדים מנצחים אותו כרגיל ומורידים אותו על הברכיים והכל על חשבון בריאות הציבור וכלכלת הכלל.

 

פתיחת המסחר שנראית בשלב הזה כחסרת מעצורים תוביל בלי ספק לגל תחלואה נוסף וחמור מקודמיו. די לראות את התורים הצפופים מחוץ לחנויות, שחלקן נפתחות לציבור בניגוד לחוק וללא הפרעה, כדי להבין שמכאן ועד להידבקות, אישפוזים ומוות – הדרך קצרצרה, שלא לדבר על פתיחת צימרים, קיום אירועים מוסווים רבי משתתפים במקומות מסתור, מסיבות טבע עם אוזניות למניעת רעש חיצוני ועוד.

 

גם פתיחת גני הילדים לפני שבועיים כבר הניבו הכפלת התחלואה בגיל הרך וסגירתם של 220 גני ילדים. בשבוע הבא, במלאת שבועיים לפתיחת בתי הספר תתקבל התמונה האמיתית אודות המצב.

 

ובינתיים בכירי משרד הבריאות נמלטים על נפשם בזה אחר זה והאחרון שבהם הוא המשנה למנכ״ל איתמר גרוטו. וכך אחרי בריחת שלושת הבכירים ביותר במשרד האוצר בורחים ומתפטרים הבכירים של אדלשטיין.

 

הנתונים כבר ברורים: התחלואה מזנקת, עקומת התחלואה עולה וכבר ברור כי הסגר הבא יהיה עוד לפני חנוכה. ואם לא די בכך, אנשים מסרבים ללכת להיבדק. המצב בהידרדרות ומענה – אין.

 

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםכתבי אישום נגד 4 סוחרי נשק
המאמר הבאהחמאס מגייס צעירים מהגדה להקמת תאי מחתרת
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.