טראמפ יודח בהליך בזק מביש

בית הנבחרים האמריקני ידיח סימלית את דונלד טראמפ מן הנשיאות עוד לפני תום הקדנציה שלו. הדמוקרטים, השולטים בשני הבתים מעלים את ההצעה לדיון ביום שני. חלק מן הנציגים הרפובליקנים עשויים לא להתנגד למהלך.

 

טראמפ יודח בגין ההסתה, השקרים וההתנהלות מאז הבחירות שבהן הפסיד ששיאה היתה לקרוא לחסידיו לעלות לגבעת הקפיטול כדי למנוע את אישור בחירתו של ג׳ו ביידן לנשיאות.

 

בארצות הברית נמסר כי אפשר שבדיוני ההדחה ייצגו את הנשיא הבזוי וההזוי הפרקליטים המקורבים רודי ג׳וליאני ואלן דרשוביץ׳.

 

הרפובליקנים ביקשו לאפשר לטראמפ לסיים את הימים הספורים שנותרו לו בלי הדחה רישמית כדי להמנע מהלהטת מחודשת של הרוחות וכיוון שמימלא אין למהלך אפשרות מימוש מעשית בטרם תסתיים הקדנציה שלו. טראמפ כבר שרד הדחה אחת הואיל והרפובליקנים התנגדו לאישור ההחלטה שהתקבלה.

 

אם תאושר ההדחה, יהפוך טראמפ לנשיא הראשון בתולדות ארצות הברית שמודח פעמיים. טראמפ עסוק ביממה האחרונה בתחנונים על נפשו לאחר שננטש גם על ידי סגנו מייק פנס ומרבית צוותו. הוא מסולק מן הבית הלבן ב-20 בינואר בבושת פנים חסרת תקדים אחרי קדנציה עלובה אחת. חוץ מנתניהו אין איש בעולם שמתעצב על כך.

 

סגן הנשיא מייק פנס הודיע שיגיע לטקס השבעת ביידן. טראמפ כמובן לו יבוא והנשיא החדש אמר כי זו ההחלטה הנכונה היחידה שהוא קיבל בקדנציה שלו.

 

בינתיים סולק טראמפ גם מכל הרשתות החברתיות. ה-FBI חוקר את הפלישה לגבעת הקפיטול. עשרות מפגינים שזוהו בסירטוני הרשותות כבר נעצרו וחלקם צפויים לעשרות שנות מאסר.

 

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםלפיד נפרד גם מבוגי יעלון
המאמר הבאברוך שפטרנו: חולדאי התחייב להתפטר מהעירייה אחרי הבחירות
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.