ואחרי ניסנקורן, גם בוגי הסתלק מהפוליטיקה

למחרת הסקר שבו התמיכה בבוגי ירדה לשברי האחוז, הרמטכ״ל ושר הביטחון לשעבר פורש. מלכתחילה הוא היה מיותר. לא מפני שלא צדק בטענותיו נגד ביבי, אלא שהוא שגה שוב ושוב בשיקול הדעת שלו, בהחלטותיו, ברמת הביצוע בשטח.

 

אז אחרי שנשאר עם לפיד ולא הלך עם גנץ, הוא נבגד בידי אנשיו הנדל והאוזר שנצמדו לגנץ ואחר כך דילגו לסער. בהמשך, יעלון לא הסתדר גם עם לפיד והתקשה נפשית להשלים עם בכירותו של יאיר. הוא יצא לעצמאות, גייס כמה שמות ראויים, אבל הציבור לא נהה אחריו.

 

היום, למחרת פרישת ניסנקורן מהפוליטיקה, גם משה בוגי יעלון מסתלק. האמת? לא אבדה גדולה.

 

ואלה מילות הפרדה שלו: ״האמנתי שבריצה עצמאית שלי ושל תל״ם, נוכל להגדיל את כוחו של מחנה השינוי. הנחת העבודה הזו התבררה כשגויה. בנסיבות הפוליטיות שנוצרו, המאבק לשינוי מחייב אותי ואת תל״ם שלא להתמודד בבחירות הקרובות."*

.

אזרחי ישראל,

חייו של אדם, כל אדם, שזורים תחנות. צמתי הכרעה. החלטות. זה חלק ממהות חיינו.
עבורי, בכל אחת מהתחנות, עמד תמיד מכנה משותף אחד: טובת המדינה.

כך היה כשהחלטתי להשתתף בהקמת ישוב בערבה; לחזור לשרות בצה"ל בעקבות מלחמת יום הכיפורים; להמשיך לשרת עד תפקיד הרמטכ"ל; וכך גם היה כשהחלטתי להיכנס לשדה הפוליטי.

.

העדפת טובת המדינה קודמת לכל תועלת אישית.

גם לבחירות האלה יצאתי מתוך אותה תחושת שליחות. מתוך הבנה שהקרב הנוכחי הוא על נשמת אפה של המדינה והחברה בישראל.

כמעט 5000 נפטרים מנגיף הקורונה.
5000.
עצרו לרגע וחשבו על המספר הזה.

.

המחדל הלאומי גדל בקנה מידה חסר תקדים בכל התחומים. העבודה בכל תחומי החיים – רבה היא. ישראל חייבת לרכז את כל כוחותיה במאבק לשינוי: לאיחוי הקרעים בחברה. לסיכול תרבות השקר. להחזרת היושרה לדרך חיינו ולביצור הדמוקרטיה שנשחקת מדי יום. לעמידה באתגר הבריאותי ובאתגר הכלכלי.

לאחרונה, האמנתי שבריצה עצמאית שלי ושל תל״ם, נוכל להגדיל את כוחו של מחנה השינוי.

.

הנחת העבודה הזו התבררה כשגויה.

בנסיבות הפוליטיות שנוצרו, המאבק לשינוי מחייב אותי ואת תל״ם שלא להתמודד בבחירות הקרובות.

ב-23 במרץ נלך כולנו לקלפי. אני קורא לכולכם לקחת חלק בבחירות. עליכם לפקוח שבע עיניים ולוודא שלא תתנו את קולכם למי שיפקירו את התקווה לשינוי, לשם ישיבה בצל נאשם בפלילים. תנו את קולכם להנהגה נקיית כפיים.

אני מודה לחברותיי וחבריי שיצאו איתי למסע הזה. אנשים מצוינים איש-איש בתחומו, שהתגייסו למשימה. אתם מעוררי השראה, ותודתי נתונה לכם.

.

תל״ם תמשיך להיות מצפן ומצפון, כדי לסייע במאמץ הלאומי להחזרת המדינה לחוף מבטחים ולדרך הישר.

אחיותיי ואחיי,
עד יומי האחרון אמשיך להיות חייל של המדינה; אלחם על דמותה וערכיה, על צביונה כמדינת הלאום שלנו: יהודית ודמוקרטית, מדינת חוק החותרת להיות חברת מופת.

בכל מקום ובכל זמן שאוכל ואדרש לתרום למען המדינה ואזרחיה – אומר ״הנני״ ואתייצב.

.

״לא עליך המלאכה לגמור ואין אתה בן חורין להיבטל ממנה.״

.

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםנתניהו מפעיל פרופסורים שיטיפו דבר והיפוכו לפיו צרכיו האישיים
המאמר הבאגנץ הכניע את נתניהו: הסגר יפקע בשישי בבוקר
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.