מבזקים

דיור מוגן משפחתי – מה צריך לבדוק לפני המעבר?

מחפשים מקום טוב להורים שלכם? כדאי שתבדקו היטב! כאן נסביר לכם בדיוק מה אתם צריכים לחפש ולבדוק לפני שאתם בוחרים בית דיור מוגן להורים שלכם!

 

מהו דיור מוגן משפחתי?

 

דיור מוגן משפחתי הוא מקום, שבו ניתן להעביר את שנות הזהב של אדם בתחושה משפחתית ונעימה. זאת, בניגוד לדעה הרווחת, שדיור מוגן הוא בהכרח מקום עגמומי ועלוב. הכוונה היא לכך, שהאווירה הכללית במקום היא אווירה שמחה, אינטימית וכזו ששמה דגש על ההיבט החברתי בין דיירי המקום ובין אנשי הצוות המתפעלים אותו בעזרת כל האמצעים האפשריים.

 

פרמטר המיקום

 

המיקום של הדיור המוגן הוא אחד הפרמטרים החשובים בבחירתו. כלומר, עליו להיות קרוב מספיק למקום מגוריהם של שאר בני המשפחה, על מנת שיוכלו להגיע ולבקר את הקשיש לעתים קרובות מספיק כדי שלא ירגיש שננטש, אלא ירגיש כאילו הוא מארח את בני משפחתו בביתו והוא ממשיך להיות חלק בלתי נפרד מחייהם. מאותה הסיבה חשוב, שהמקום יהיה נגיש לבני המשפחה וכך יהיה להם קל יותר להגיע לבקר וגם לאסוף את הקשיש אליהם לביקורים, לחגים ושאר המפגשים המשפחתיים.

 

הפרמטר הרפואי

 

גם אם מה שהכי חשוב לכם הוא לשכן את הוריכם בבית דיור מוגן משפחתי חשוב לזכור, שבגיל הזהב יש לגוף נטייה להיות חלש יותר ורגיש יותר לתחלואים שונים. אז אמנם לא חייב להיות רופא במקום באופן קבוע, אבל חשוב שאנשי הצוות יכירו את המצבים הרפואיים השונים ויידעו כיצד ראוי להתמודד אתם. לדוגמה, כיצד לשמור על תזונה מתאימה לסכרת או ליתר לחץ דם וכיצד לטפל במקרים של נפילות, בדיירים סיעודיים וכדומה.

 

הפרמטר החברתי

 

כאמור, מה שהופך דיור מוגן משפחתי לכזה הוא האווירה שנמצאת בו. האווירה המשפחתית הזו נוצרת, בין היתר, בזכות האווירה החברתית במקום. וכדי ליצור אווירה חברתית טובה, חשוב לקיים במקום פעילויות חברתיות מכל הסוגים ובראשן חוגים שונים כדוגמת התעמלות, ריקוד, אמנות ועוד. לחוגים אלו מגיעים דיירי המקום ונהנים ביחד וכך יוצרים חברויות אמת. כמו כן, גם זמן הפנאי, אותו הם יכולים לבלות ביחד, מאפשר להם לשבת ולדבר על כל מה שמעסיק את בני הגיל השלישי, כולל התענגות על המשפחות שיצרו בחייהם.

 

עניין של תחושה

 

כאשר אתם מגיעים לבקר בבית דיור מוגן, חשוב לשים לב לתחושה המתקבלת אצלכם כשאתם שם. אם האווירה בו היא משפחתית ונעימה ואם המקום עושה לכם חשק להישאר ולהכיר את הדיירים והצוות, הרי שהגעתם לבית דיור מוגן משפחתי ובהחלט סביר להניח, שזהו המקום המושלם בשביל ההורים שלכם, שיעבירו בו את השנים שנותרו להם בחברת אנשים בני גילם, בצבירת חוויות מעשירות ובאווירה נעימה. כל זאת, לצד השגחה מתמדת ומתן מענה לכל צורך שעולה מצד הדיירים.

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן