מבזקים

עשרות הרוגים ברצועה בהפצצות הישראליות על מטרות הג׳יהאד האיסלאמי

הפלסטינים מדווחים על 24 הרוגים, בהן כמה נשים וילדים בהפצצות הישראליות במהלך היומיים האחרונים מאז חיסול בכיר הג׳יהאד.

 

שר הביטחון, נפתלי בנט, רומז על פעילות ישראלית תקיפה ביותר כבר בזמן הקרוב, זאת לאחר שמאמצי המצרים לשכנע את הארגון הנתמך בידי האיראנים להשיב את הרגיעה על כנה.

 

במקביל, הכוננות נותרת גבוהה. אזרחים נקראים להימצא בקרבת מרחבים מוגנים כנראה מחשש להתגברות הירי לתחום ישראל ביממה הקרובה.

 

בשעות הערב נטל הג׳יהאד אחריות לירי ביום רביעי חאשקלון ולשדרות. בהודעה נאמר גם כי הירי שבה בתגובה לחיסול בכיר הארגון, יימשך ויתגבר.

 

 

אחרי לילה שקט התחדשו האזעקות בעוטף עזה ואחת כזו נדירה נשמעה גם באזור לטרון. הירי הוא בעיקרו ספוראדי של רקטות טיפשות לעוטף. החיים ביתר חלקי הארץ שבו פחות או יותר למסלולם הרגיל.

 

חיל האוויר קימץ בתקיפות וישראל מאפשרת במתכוון לפלסטינים הקיצוניים ברצועה לשוב לרגיעה ולאפשר חזל״ש מהיר.

 

דובר הצבא אמר היום כי צה״ל איננו יודע מה הכיוון של הג׳יהאד ולמעשה ההחלטה בידו אם להסלים או לסיים את הסבב הזה.

 

בצד הישראלי חוזרים לשיגרה ולימודים מתקיימים בגוש דן ובשפלה אך בינתיים לא בקרבת הגבול.

 

דובר צה”ל, הדי זילברמן, אמר כי: “על אף השקט במהלך הלילה, הג’יהאד לא סוגר את האירוע. הוא מתכוון לירות היום בדומה למה שראינו אתמול. זה לא אומר שלא יהיו אזורים או היקפים אחרים של ירי. הוא מנהל את מאגר הרקטות שלו למספר ימי קרב. עושה כלכלת חימושים ושומר את כל האופציות פתוחות. מצד אחד יורה ומצד שני שומר אופציה של רידוד הירי. אולי נראה במהלך היום בלחץ גורמים מתווכים משהו אחר”.

.

“אנחנו עוד לא יודעים לאן העימות הולך. אתמול לקחנו שולי ביטחון שהיו להבנתנו סבירים. היו לנו דפ״אות חמורות יותר אתמול. עשינו אתמול הערכת מצב והגענו למסקנה שאפשר להקל בגוש דן. עשינו תיאום גם עם הדרג המדיני. אנחנו מבינים שזה יכול להימשך מספר ימים”.

.

“אנחנו מעריכים כי עלולה להיות  לארגון הג’יהאד התאוששות קלה בציר הפיקוד והשליטה. מעריכים שהירי יהיה יותר סדור היום ופחות ספוראדי. בג’יהאד ממשיכים לקדם מתארים לא רקטיים בעיקר לאתגור ההגנה הקרקעית שלנו”.

.

 “מיוני ניהלנו שני מהלכים מול הג’יהאד האסלאמי, הראשון היה ניסיון לגרום לבהאא להפסיק את הירי בצורה ישירה ועקיפה. המהלך השני התרחש החל מיוני אנחנו ב-4/5 חודשים עובדים על אפשרויות שונות לסכלו.״

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן