מבזקים

ישראל מפעילה ערכה לזיהוי מיידי להידבקות בקורונה

51B144B5-DEA3-459F-ABD0-A7D4F344C39E

בישראל הוכנסה לפעילות מבצעית

הבדיקה המיידית המאתרת חולי קורונה בתוך דקות ספורות. המתכונת החדשה משמשת כרגע בצמרת הרפואית, הביטחונית והפוליטית זאת מבלי שהכנסת החידוש לשימוש ישראלי פורסם.

.

הבדיקה שנקראת cepheid GeneXpert אושרה בחודש שעבר על ידי מינהל המזון והתרופות האמריקני (FDA). המהלך החדש הוא בעל משמעות גבוהה הואיל והוא מבוסס על ציוד המעבדה הקיים עתה בכל מקום בארץ. החידוש הובא לארץ דרך מדינה סקנדינבית לאחר שההמצאה האמריקנית נאסרה למכירה בעולם.

.

הנסיבות הביאו לפיתוח ערכה שמתווספת לציוד הקיים ומאפשר 16 בדיקות בו זמנית תוך קבלת מימצאים מדוייקים בתוך דקות ספורות. ישראל הצליחה להשיג את המערכת בדרכים עקלקלות לאחר שארה״ב הטילה איסור לייצא את המערכת.

.

פרופ’ מיטש שוואבר מהמרכז הלאומי למניעת זיהומים במשרד הבריאות מצוטט בעיתון: “אבחון מהיר זה הוא בעל השפעה אדירה ביכולת אבחון צוותים רפואיים, במערך אשפוז אקוטי, גריאטרי, פסיכיאטרי ובקהילה. כמו כן, אבחון מהיר של נדבקים באוכלוסייה הרחבה קריטית ליכולת שלנו לבודד בתוך זמן קצר את הנדבקים ולהגיע בזמן אמת אל המגעים שלהם, דבר שמשנה את כללי המשחק”.

.

גורמים ישראליים שכבר מפעילים את הבדיקה מגלים כי היא מדויקת ואיכותית ומוגדרת על ידי משרדי הבריאות והביטחון כ’משנה את כללי המשחק’ בכל הקשור לאיתור וגילוי נגיף הקורונה. הערכה החדשה הובאה לארץ ומופעלת כבר עתה ביעילות מרובה.

.

המיכשור החדש יאפשר מהפיכה מהירה בבדיקות באופן שיאפשר בדיקות מהירות חוזרות ונישנות. המשמעות היא אפשרות לחזרה מהירה ופחות הדרגתית למדי לחיים רגילים.

.

במקביל נמשך המאמץ העולמי לייצר חיסון שיחסל את הנגיף עם חדירתו לגוף ובהמשך למנוע כלל את חדירתו. ההערכה היא שהמדענים מתקדמים יותר ממה שידוע.

.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן