מבזקים

את בהיריון? אולטרסאונד עדיף על בדיקת חיטוט בוואגינה

984F7517-8206-4E94-8B16-8B6B18442C4B

מחקר חדש שנערך בבית החולים קפלן ברחובות קובע כי: בדיקת אולטרסאונד בחדר לידה מפחיתה משמעותית את שיעור הזיהומים וסכנת המוות בלידה לעומת בדיקה וואגינלית המסכנת את היולדת.
.
בתקופה האחרונה עלתה מאוד התודעה סביב מניעת זיהומים בבתי החולים ובכלל. מחקר חדש שנערך בביה”ח קפלן מצא באופן מובהק כי השימוש במכשיר אולטראסאונד לבדיקת התקדמות הלידה מפחית באופן משמעותי את כמות הבדיקות הואגינליות וכך מפחית משמעותית את שיעור הזיהומים בלידה.

.

ד”ר רוני לוי, מנהל חדר הלידה בביה”ח קפלן, מסביר כי באופן שגרתי, הערכת ההתקדמות בלידה נעשית באמצעות בדיקות וגינליות. “עם זאת, הבדיקות עלולות להיות כואבות ומאיימות עבור המטופלות ובנוסף, בדיקות וגינליות מרובות עלולות להעלות את הסיכון לזיהום במהלך הלידה”. כיום, ניתן בביה”ח קפלן להעריך את התקדמות הלידה באמצעות אולטרסאונד. המתמר מונח בין שפתי הפות באופן שאינו פולשני ולא מסב כאב למטופלת.

“מטרת המחקר הייתה לבחון האם השימוש באולטרסאונד בקרב נשים בלידה ראשונה יכול להפחית את מספר הבדיקות הואגינאליות ובכך גם להפחית את שיעור הזיהומים בלידה”, מסביר ד”ר לוי. “במחקר השתתפו 180 יולדות בלידה ראשונה אשר חולקו לקבוצה שבה ניהול הלידה היה ׳שגרתי׳ – כלומר הערכת התקדמות עם בדיקות וגינליות, וקבוצה שבה ניהול הלידה היה בעיקר באמצעות אולטרסאונד”.

.

תוצאות המחקר שיוצג בכנס העולמי לאולטרסאונד במיילדות וגינקולוגיה העלו שהשימוש באולטרסאונד במהלך הלידה הפחית באופן מובהק את כמות הבדיקות הואגינליות, וחשוב מכך, בקבוצת האולטרסאונד שיעור הזיהום בלידה היה משמעותית נמוך יותר מהקבוצה של הבדיקות הואגינליות (2.6% לעומת 11.9%). השימוש באולטרסאונד לא השפיע על משך הלידה ואופן הלידה.

.

צילום: גלעד שעבני.

.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן