מבזקים

נתניהו הפך את ישראל להכי אדומה בעולם

077EE210-3AAD-4C25-B25A-B95D3D6633C8

הממשלה האריכה את הסגר עד לסוף ינואר בלי יותר מדי ויכוחים. אחרי הכל, נתניהו הפך אותה להכי אדומה בעולם בשל הכניעה המבישה והמתמשכת למגזרים שהוא מתלקק להם מטעמים אישיים מובהקים.

 

בישיבה הוא אמנם גינה את האירועים ההמוניים אבל המצב הולך ומחמיר והדאגה העיקרית של ביבי היא שמשתבדת תוכניתו לחסן ולפתוח לקראת הבחירות. עכשיו כבר לא ברור אם זה יצליח לו והאווירה הכללית בארץ היא של ייאוש גובר כדהוא מלווה בטינה אישית כלפיו. ובצדק.

 

נתניהו מיסגר לעצמו את המזרק שחוסן בו ומאיץ קמפיין אישי עלוב למדי שכולו״ אני ואני ואני״. אבל בשטח ישראל טיפסה למקום הראשון בעולם בהידבקות בקורונה. האשמה המרכזית היא מירי רגב. כל תפקיד שהיא מקבלת מנתניהו הופך לבית קברות להמונים. אישה נוראה. חרף הסגר המצב רק מחמיר והנגיף מתפשט במהירות מבלי שניתן לעוצרו. ביממה האחרונה נתגלו בישראל יותר מעשרת אלפים חולים חדשים.

 

הדאגה גדולה משום שהחיסונים ההמוניים עדיין לא נותנים אותותיהם. ההערכה היא שמספר ההרוגים יגיע בפברואר ל-5,000 איש ויותר. ההתפשטות החריגה נובעת בעיקר מייבוא מוטציות של הנגיף מחו״ל. מחדלים איומים של צרת התחבורה מירי רקב הותירו את השמיים פתוחים. רבבות יוצאים ורבבות מגיעים מכל מקום ללא חובת בדיקה מוקדמת ועם סל תירוצים להימנעות ממלונית. התוצאה איומה.

 

התחלואה גואה בעיקר במגזר החרדי והערבי אבל עדיין שכיחות הפרת ההוראות וההתקהלויות המחתרתיות נפוצות גם במגזר החילוני.

רץ ברשתות החברתיות

 

 

היום צפויה הממשלה להחליט על המשך הסגר למשך שבוע שבועיים נוספים. גם לנתניהו ברור שזה לא עוזר כל עוד החרדים מורדים בהוראות והערבים מתעלמים מהן ברובם.

 

מספר המתחסנים היומי הגיע אתמול ליותר מ-180 אלף מתקרב ל-200 אלף שנתניהו הציב כמטרת על.  השיא הקודם של ההידבקות היומית נרשם ביום שני שעבר, ועמד אז על 9,714. עכשיו יותר מ-10,000 ביממה והכיוון רק מחמיר.

 

בנתוני התחלואה העולמיים ישראל מצויה במקום הראשון והנורא בעולם במספר הנדבקים המאומתים ביחס לאוכלוסייה בשבעת הימים האחרונים. ישראל מקדימה את פורטוגל שבמקום השני ולאחר מכן נמצאות אנדורה, צ’כיה, אירלנד, לבנון, מונטנגרו, בריטניה, סלובניה, ארצות הברית, ספרד ושבדיה.

.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן