מבזקים

מומלץ לעטות מסכות ואין כניסה לתיירים בודדים עד אוגוסט

FE676C17-D244-4015-B3C4-C06D806FC8A6

הממשלה נקטה צעדים מיידיים במטרה למנוע גל נוסף של תחלואה בעקבות חדירת הנגיף ההודי לארץ והתפשטותו. לראשונה זה שבועות רבים הפך יישוב כלשהו לכתום וזו בנימינה. מודיעין צהובה.

בין ההחלטות שהתקבלו: הידוק וייעול הפיקוח בנתב״ג והחלת כללים אלה על כל הכניסות והיציאות מישראל. הומלץ לשוב ולעטות מסיכות בחללים סגורים ואם במשך שבוע יעלה ממוצא הנדבקים היומי על מאה בני אדם הרי שזו תהפוך הוראה מחייבת.

אשר לתיירות נכנסת שאמורה היתה להיפתח באחד ביולי הרי שזו נדחתה בחודש לאחד באוגוסט לפחות. תיירים בודדים לא מורשים להיכנס. קבוצות מאורגנות – אפשרי.

ראש הממשלה, נפתלי בנט, ערך היום דיון בעניין התפשטות נגיף הקורונה, בדגש על זן הדלתא. בדיון השתתפו שר הבריאות, ראש המל”ל, היועץ המשפטי לממשלה, ממונה הקורונה, מנכ”ל משרד הבריאות, מנכ”ל משרד התיירות, מנכ”ל רשות שדות התעופה, ראש רת”א, הממונה על אגף התקציבים באוצר, וגורמי מקצוע נוספים ממשרד הבריאות, רשות האוכלוסין, משטרת ישראל ועוד. כמו כן, השתתפו בדיון מספר מומחים, בהם פרופ’ רן בליצר, פרופ’ אלי וקסמן ופרופ’ ערן סגל.

ראש הממשלה, נפתלי בנט, אמר בפתח הדיון: “המטרה שלנו כרגע, בראש ובראשונה, היא לשמור על אזרחי ישראל מפני זן הדלתא המשתולל בעולם. לצד זה, אנחנו רוצים לצמצם במידת האפשר את הפגיעה בשגרת החיים במדינה. לכן, החלטנו לפעול מוקדם ככל האפשר, כבר עכשיו, כדי לא לשלם מחיר כבד יותר בהמשך, ע”י נקיטת פעולות אחראיות ומהירות. זה תלוי בנו. אם נקפיד על הכללים וננהג באחריות, נצלח את זה ביחד״.

ראש הממשלה הנחה את גורמי המקצוע לקבל את ההחלטות בשקיפות מירבית, תוך התבססות על נתונים. להלן עיקרן:

1. מבצע לאומי לחיסון בני 12 ומעלה, בדגש על מאמץ הסברתי.

2. חידוש הפעילות של מערך קטיעת שרשראות הדבקה בשיתוף הרשויות המקומיות, אשר יתוגברו במשאבים בהתאם, במטרה לעצור את מוקדי ההדבקה בשלב מוקדם.

3. אם ממוצע יומי של 100 הנדבקים ביום למשך שבוע ייחצה, תוחל חובת עטיית מסיכה בחללים סגורים. בשלב זה, המלצת גורמי המקצוע לאזרחי ישראל היא לשוב לעטיית מסיכות.

4. גופים הקשורים לניהול המאבק בנגיף (לדוגמא: משל”ט משרד הבריאות) ימשיכו את פעילותם, שתחוזק ותתוגבר במידת הצורך.

5. קמפיין הסברה להגברת מאמץ החיסונים והקפדה על חובת הבידוד, שייצא לדרך ממחר (ה׳).

6. גיבוש תכנית להגברת האכיפה כלפי חולים מאומתים שיפרו בידוד. הנ”ל יועמדו לדין ויהיו נתונים לענישה חמורה.

7. החזרת “מגן אבות” לפעילות והגדלת היקף הבדיקות ל-10,000 ביום.

8. הגדלת היקף הבדיקות – ראש הממשלה קבע כי התקציב לא יהווה מגבלה בעניין זה.

9. נתב״ג ומעברי הגבול:

– הוחלט, כי ההחלטות שהתקבלו בעניין נתב״ג ייושמו גם בשאר מעברי הגבול הבינלאומיים.

– כל נוסע ישראלי לחו”ל יחתום על הצהרה בטרם עלייתו לטיסה, לפיה הוא מתחייב שלא להגיע בשעריהן של מדינות בסיכון גבוה. ההצהרה תיבדק בדלפק הקבלה לטיסה.

– דחיית ההיתר לכניסת זרים לישראל למטרות תיירות למשך חודש (מה-01/07 ל-01/08), למעט במסגרת מתווה התיירות הקבוצתית.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן