הערכה: הירי לרמת הגולן בוצע בידי מליציה איראנית

מערכת הביטחון מגבשת את דרכי התגובה לירי לפנות בוקר משטח סוריה לעבר רמת הגולן. בהתייעצויות הנערכות במהלך היום עולה החשד כי הירי בוצע בידי חברי מליציה פרו איראנית. ההערכה היא שההוראה או האישור הגיעו ממשמרות המהפכה.

 

יש להניח שישראל תגיב על הירי הגם שלא נגרם נזק ולא היו נפגעים. עם זאת אלפי ישראלים הוחרדו למשמע האזעקות ואין סיבה לעבור לסדר היום על ההתגרות.

 

ברמת הגולן שבו העניינים לשיגרה בעקבות הירי. שר הביטחון נפתלי בנט מקיים התייעצות ביטחונית עם הרמטכ״ל בקרייה בתל אביב. הירי בוצע לכיוון הרמה משטח סורי סמוך לשעה 5 בבוקר. צה״ל מסר כי כיפת ברזל יירטה את הרקטות.

 

בגולן שיגרה. ראש המועצה האזורית הגליל העליון גיורא זלץ: "התושבים מאוד מתורגלים לעבור ממצב של שגרה למצב של חירום.

.

״האירוע נמשך כרבע שעה והאנשים התנהגו בהתאם. בתי הספר והגנים ייפתחו כרגיל, אנחנו בשגרה מלאה״.

 

מאוחר יותר דווח הבוקר על פיצוצים שנשמעו באזור נמל התעופה של דמשק. טרם הוברר האם יש קשר בין האירועים. הירי היום מהווה הפרת השקט ברמה לראשונה זה חצי שנה.

.

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםכל הגדולים הבקיעו בערב כדורגל בלתי נשכח
המאמר הבאביל גייטס שב לפיסגת עשירי עולם
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.