גורם אמריקני: הוגברה התכונה בבסיס הטילים הבליסטיים האיראני

גורם במרד ההגנה האמריקני מסר בתחילת השבוע כי ניכרת תכונה בכוננות סביב אתר צבאי איראני שבו ממוקמים טילים בליסטיים.

 

לא ברור אם התכונה היא הגנתית של פינוי והטמנת ציוד ומשגרים במטרה למנוע נזקים במקרה של התקפה אמריקנית או התכוננות לשיגור טילים ארוכי טווח לכיוון מטרות שונות כמו בסעודיה, במפרץ בעירק או אפילו בישראל.

 

בשבת נורו מטחי רקטות לעבר בסיסים אמריקניים בעירק ואף לעבר השגרירות בבגדד אך לא מדובר בהצקפה רצינית אלא לצורכי תעמולה בלבד בנוסח הפצצות הנדל״ן הסתמיות שעורך חיל האוויר בעזה רק לשם מסירת הודעות לתקשורת על פעילות התקפית לשם שיכוך יצר הנקמה על הפעלת אזעקות צבע אדום בעוטף עזה.

 

על פי דיווח מבגדד נורתה רקטה לכיוון אזור השגריריות בבירה העיראקית. חמישה אזרחים נפצעו.

.

באיראן אמר מפקד נשמרות המהפיכה, עלי פדווי, כי כוחותיו ממתינים להוראות של המנהיג כדי לנקום את דמו של קאסם סולימאני. בשבת דווח על הפלת כלי טייס אמריקני בלתי מאוייש.

.

ובשטח גדודי חיזבאללה שיעים בעירק הזהירו את הצושבים להצרחק מן הבסיסים האמריקניים במדינה כדי שלא ייפגעו. אזרחים ועובדים עבור האמריקנים נקראו לא לשמש חומה אנושית עבור האמריקנים.

מבחינת האמריקנים כל עוד התגובה לחיסול סולימאני תהיה ברמה מקומית מוגבלת היא תתאפשר לזמן מה. אם תיהיו אבידות יתחדשו הפעולות במלוא העוצמה.

בינתיים משגרת ארה״ב אלפי חיילים לאזור. מטוסים וכלי טייס בלתי מאויישים תקפו במוצאי שבת מטרות בעיראק ובסוריה.

בישראל מדווח על כוננות. שר הביטחון בנט ערך התייעצות. שר החוץ האמריקני פומפאו שוחח עם נתניהו ודווח שהודה לו על התמיכה שהשמיע נתניהו בחיסול ועל השבחים שהעתיר על הנשיא טראמפ.

עניין מרכזי

 

שיתוף:
מאמר קודםמקורות ביון: קטאר מתווכת למניעת הסלמה איראנית
המאמר הבאהליכוד הופך עולמות כדי למלט את נתניהו ממעשיהו
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.