גנצ התחיל לשחק אותה אופוזיציונר

קשה להאמין שהגענו ליום הזה ואולי הכל הצגה גדולה.

 

לפני הכל הנה מה שליברמן כתב על השעות האחרונות לפני ההגעה להסכמה הסופית:

*יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, כתב כעת בחשבון הפייסבוק שלו:*

מספיק עם התרגילים ביחסי ציבור. ההודעה הדרמטית מהבוקר על פיצוץ המו"מ בין הליכוד לכחול לבן ואישור החוקים שהגישה ישראל ביתנו בנשיאות הכנסת, התבררו כעבודה בעיניים ותו לא. ברגע שיו"ר כחול לבן בני גנץ בלם את כינוס הוועדה המסדרת לצורך קידום הליכי החקיקה והקמתה של הוועדה המיוחדת, החלטת נשיאות הכנסת היא לא יותר מזריית חול בעיני הציבור. אדוני יו"ר הכנסת, מנהיגות זאת יכולת לקבל החלטות בזמן אמת ולא ריקוד תימני צעד קדימה שני צעדים אחורה״.

.

 

קודם אכן היה נראה שזה לא יקרה. מכל מקום, לראשונה אי פעם, נתניהו אמנם הצליח למשוך את גנצ ואת אשכנזי באף חודשים על חודשים אבל בדיוק כפי שצפה ליברמן זה יסתיים בעוד בלוף שיתפוצץ לבני גנץ בפרצוף וייגמר בלא כלום.

 

ואכן, גם הפגישה היום בין ביבי לבני הסתיימה בלא כלום ולאחריה, למרות הודעת הליכוד שהמגעים יימשכו, גנץ עמד בדיבורו, הפגין קצת שרירים ופעל להתחיל בהליכי חקיקה שיוזם ליברמן נגד האפשרות העתידית שחבר כנסת שנגדו עומד כתב אישום בחומרה גדולה יוכל לשמש ראש ממשלה.

 

נתניהו פועל מאחורי הקלעים שחוק כזה לא יעבור ואפשר שיש לו בשרוולו כמה קלפים של בוגדנות ממחנה המרכז שמאל שיכשילו את החקיקה וינציחו את שלטונו של ביבי אפילו במתכונת החירום הנוכחית. אחרי הכל לנתניהו אין רוב בכנסת כבר יותר משנה.

 

גנץ גם העביר החלטה שמאפשרת לכנסת לקיים דיונים במליאה גם בימים ראשון וחמישי, מה שיאפשר זירוז ההליכים שנתניהו מבקש לדחות עד אין קץ.

 

נתניהו משקשק במיוחד מהיוזמה לתיקון חוק יסוד הכנסת באופן שימנע ממנו אפילו להיכנס לכנסת בשל כתבי האישום החמורים שהוגשו נגדו. חוק כזה יאפשר לכנסת להיפטר מעוד כמה ח״כים שנגדם כבר הוגשו כתבי אישום. נתניהו, שבעבר איים כי תחילת הליך החקירה תביא להפסקה מיידית במגעים הקואליציוניים, הזדרז להודיע שהוא רוצה להמשיך לבזבז זמן ובעיקר למשוך את בני וגבי באף.

.

האם יש לקוסם עוד שפן מתחת למסיכה? לדרעי הפיתרונים.

.

רמי יצהר

Rami Yitzhar

עניין מרכזי

 

שיתוף:
מאמר קודםמה חשוב לקחת בחשבון כשרוצים לקנות ארונות הזזה?
המאמר הבאהרוטציה ממריאה: ביבי ראשון, גנץ שר הביטחון, אשכנזי שר חוץ
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.