המסחר מתחדש חוץ מכמה עקשנים דורשי כספים מהממשלה

ישראל חוזרת לשיגרה בהגבלת הריחוק החברתי. היחידים שנשארים סגורים הם הקניונים, חדרי הכושר, השווקים הפתוחים בערים והאיסור המוזר לרוץ בים או בפארק מבלי להסתכן במרדף משטרתי מהסוג המוביל ומיותר לגמרי.

 

ויש גם את המושבניקים המנסים לחלץ לעצמם מקסימום מהמצב. אנשי העסקים המרכזיים בקניונים הם הבעלים של קסטרו, פוקס ועוד כמה רשתות סמרטוטים. הם לא פותחים גם איפה שאפשר. כך רשת קפה ארומה. הבעלים רוצים סיוע ממשלתי נדיב ומאיימים בפיטורי אלפי עובדים. אתם יודעים מה? נמאסתם. אל תפתחו.

 

כמו במקומות אחרים בעולם ההתנפלות צפויה על המספרות ומכוני קוסמטיקה. אפשר גם לקבל טייק אוויי במסעדות בתנאי שאין מאפשרים ישיבה במקום.

 

ובלי דוחות אי אפשר. שוטרים ופקחים יחפשו מי שלא עוטים  מסיכה בציבור. יצויין שאין חובת חבישה כשאתה לבד באוטו או אגב ביצוע פעילות ספורטיבית.

 

בינתיים בישראל כבר

מאתיים מתים אבל קצב ההידבקות נמוך וסביר, ומספר המונשמים קטן משמעותית לעומת היכולות הרפואיות הקיימות בארץ.

 

תופעה מדאיגה: חוקרים מצאו כי נגיף הקורונה המקורי שמקורו בסין יש לפחות 30 מוטציות והוא נמצא בצורות שונות במקומות שונים. המסתורין סביב הנגיף עדיין עולה על הידוע חרף העובדה שאלפי מדענים עוסקים לפיענוח התעלומה בכל מקום אפשרי על פני כדור הארץ.

 

לפי שעה הפתרון היחיד הוא בידוד חברתי מוקפד והיגיינה אישית בלתי פוסקת.

 

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםמה שלמדנו מהזום והקורונה יחולל מהפיכה
המאמר הבאמה מותר – מה אסור ולמי אורבים ציידי הדוחות
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.