סוכני מוסד ביצעו חיסול בטהרן עבור ה-CIA

העיתון האמריקני ניו יורק טיימס מפרסם בסוף השבוע גילוי מעניין לפיו ישראל נענתה לבקשה אמריקנית מיוחדת וחיסלה את מספר 2 בארגון אל קאעידה.

 

החיסול בוצע בחודש אוגוסט האחרון ברחוב בטהרן. שני מחסלים רכובים על אופנוע הצליחו לירות ולחבל את היעד ולהימלט מהזירה. המבצעים הם סוכנים ישראליים.

 

יעד החיסול היה עבדאללה אחמד עבדאללה, מספר 2 בארגון הטרור שהפיל בשנת 2001 את מגדלי התאומים בניו יורק. בטהרן. הטרוריסט הזה הסתתר בבירת איראן וכונה אבו מוחמד אל-מסרי. האיש נורה למוות יחד עם בתו מרים, בת 27, בטהרן ב-7 באוגוסט וגופותיהם אותרו במכוניתם ליד הבית שבו התגוררו בשכונת פסדרן  שבטהראן. הבת של עבדאללה היתה אלמנתו של חמזה בן לאדן, בנו של מנהיג אחקאעידה שחוסל בפעולה נועזת באפגניסטן בתקופת הנשיא אובמה.

.

 

 

הירי בוצע מאקדחים מצויידים במשתיק קול כך שאיש לא ראה ולא שמע דבר טרם שהמחסלים נעלמו.

.

עבדאללה היה אחראי לפיגוע הטרור הרצחני על השגרירויות האמריקניות בקניה ובטנזניה ב-1998 שבו נהרגו 224 בני אדם נהרגו ומאות נפצעו. עבדאללה גם היה אחראי גם למתקפה במומבסה שבקניה ב-2002, שבה נהרגו 13 מקומיים ושלושה תיירים ישראלים. החשבון הזה נסגר עתה. 

 

יצויין שה-FBI הכריז על פרס של 10 מיליון דולר למוסר המידע אודות עבדאללה. הפרס הוענק לגורם בלתי מזוהה.

 

בשורה מ״עניין מרכזי״: הורידו חינם את האפליקציה שלנו בגוגל פליי לאנדרואיד ‏https://play.google.com/store/apps/details?id=com.centralnilinterest

 

עניין מרכזי

https://www.youtube.com/channel/UC6U28cOAxZQSBHb2uMIgbeA

שיתוף:
מאמר קודםשני אנשי עסקים גדולים חשודים בהעלמת מיליונים
המאמר הבאהמצב הכלכלי הנורא בעזה עלול להידרדר למלחמת יאוש
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.