החיסון של מודרנה יגיע עוד החודש

ישראל היא המדינה השלישית בעולם אחרי ארצות הברית וקנדה המאשרת בהליך מזורז אך יסודי ככל הניתן את החיסון של חברת מודרנה. החברה הודיעה הלילה רשמית כי ישראל רכשה 6 מיליון חיסונים שיאפשרו הזרקה זוגית לשלושה מיליון בני אדם.

 

החיסון של מודרנה נמצא יעיל ב-94.1 אחוזים. גם הוא מוזרק פעמיים אך בניגוד לחיסון של פייזר אינו זקוק לאחזקה בטפמפרטורה של מינוס 70 מעלות. מינוס 15 מעלות יספיקו.

 

ישראל מחזיקה במלאי של יותר ממיליון מנות החייבות להינתן למי שכבר קיבלו את הזריקה הראשונה. המומחים מזהירים שאי קבלת הזריקה השנייה תבטל בתוך שבועות ספורים את אפקט החיסון וכך האוכלוסיה שוב תהיה חשופה לנגיף הנורא.

 

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםנפתלי בנט מצטרף לסער: לא אמליץ על נתניהו
המאמר הבאהמגמה מפחידה- יותר מ-8,300 נדבקים ביממה
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.