גנץ בלם ניסיון של נתניהו להפסיק דיון צבאי בעת קיומו

אפשר לומר הרבה דברים על בני גנץ אבל אי אפשר לומר שבלעדיו ישראל היתה נראית היום אחרת לגמרי. גנץ הצליח בקדנציה הקצרה של הממשלה הנוכחית למנוע ארדואניזציה מוחלטת של המדינה. זו השאיפה של נתניהו, לשם הוא חותר וכיוון ששותפיו הקואליציוניים האחרים מאפשרים לו השתוללות חסרת מעצורים והתעללות בדמוקרטיה – גנץ הוא הבלם היחיד שעוד מעכב תהליכים הרסניים לחברה הישראלית.

 

היום הודיע משרד הביטחון כדלקמן: *גנץ בלם את נתניהו מהתערבות ישירה מול גורמי צה"ל בישיבת המנהל האזרחי שנערכה הבוקר: "לא אאפשר התערבות של ראש הממשלה בעבודת הצבא והמנהל האזרחי"*
.
בעקבות ניסיון התערבות חריג של ראש הממשלה מול גורמי צה״ל לנושא שבסמכותו הבלעדית של שר הביטחון, גנץ הנחה את מערכת הביטחון והמנהל האזרחי להתנהל אך ורק בצינורות המקובלים.

.
היום בבוקר, עם תחילת ישיבת המנהל האזרחי שדנה באישור בנייה פלסטינית, יצרו גורמים מלשכת ראש הממשלה קשר ישיר עם נציגי המנהל האזרחי וביקשו לעצור את הדיון בעיצומו.
גורמי הצבא פעלו בנוהל המקובל ועידכנו את לשכת שר הביטחון שהנחה אותם להמשיך בישיבה.
.
*שר הביטחון גנץ:* "לא אאפשר עקיפת סמכויות על ידי לשכת ראש הממשלה. פעילות הוועדה היא בסמכות שר הביטחון, יש נהלי עבודה, כינוס הישיבה הוחלט כבר בשבוע שעבר ואין כל צורך לפגוע בתהליך התקין במהלך מימושו. אם ראש הממשלה רוצה להעלות השגות- הוא יודע את המספר שלי".

.

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםמנהל תאטרון תל אביב נגד חולדאי: לא נפתח בניגוד לחוק
המאמר הבאנתניהו כופה איכוני שב״כ שהכניסו כחצי מיליון איש לבידוד שגוי
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.