הקורונה היא גם הזדמנות לחשב מסלול בזבוזים מחדש

מיתרונות המצב:
כשאתה קונה מוצר או שרות שנדחפת אליו כתוצאה מפרסומת ששטפה את מוחך באינטנסיביות – זכור שבמחיר שאתה משלם גלום גם הסכום העצום המושקע בפרסום הבלתי פוסק בנוסף לעלויות הייצור, שכר העבודה וריווחי בעל הפירמה.

.

במילים אחרות: אתה משלם המחיר המוצר את דמי התעשרותם של פירסומאים ששיכנעו אותך לקנות את המוצר או השרות שרכשת במחיר מופקע גם אם מספרים לך שזה מבצע.

 

כלומר חשוב לומר, כי תמיד תוכל למצוא אותו מוצר בדיוק ולעיתים טוב ממנו במחיר הרבה יותר זול בתנאי שתצליח לקטוע, לבלום ולזרוק את תעתועי שטיפת המוח שניטעו בך כדי לגרום לך דברים מיותרים, לעיתים קרובות בכסף שאין לך.

.

 

יצויין כאן כי בחלק ניכר מהרכישות שלך, מחיר הפרסום שהושקע כדי לשטוף את מוחך ושאתה נדרש לשלם עבורו בעקיפין הוא לעיתים קרובות גבוה ממחיר ייצור המוצר עצמו. זו הסיבה שכל מה שאתה קונה בקניון יעלה לך פי כמה וכמה מהמחיר של מוצר זהה שתקנה ללא לוגו מסין.

 

המשבר הנוכחי קטע את שרשרת צריכת היתר המטורפת בישראל. ככל שהמסחר יהיה סגור יותר זמן המרוויח האמיתי הוא אתה. זו ההזדמנות להיפטר מן ההרגל המגונה לקנות לקנות ושוב לקנות שטויות מיותרות.

.

זהו חששם העיקרי של בעלי העסקים. הם הרי היחידים שיודעים את האמת: אתה צורך בלי סוף, ועוד בכסף שאין לך. כל יום שעובר בלי הקניות האלה מקרב אותך לגאולה: כי יום אחד עוד יתברר לך שעובדים על כולנו וכל הזמן הזה לא הרגשנו את זה.

.

לכן, הנגיף הוא ההזדמנות לחשב מחדש את נתיבי בזבזנות היתר ולהפנות את הכסף שנחסך למטרות בעלות משמעות אמיתית.

.

רמי יצהר Rami Yitzhar
טריינר NLP

שיתוף:
מאמר קודםביקורת קטלנית על חולדאי: ״פופוליסט קטן״
המאמר הבאנתניהו הפך את ישראל להכי אדומה בעולם
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.