למחבל שרצח בלונדון קוראים אוסמאן

שלטונות בריטניה התירו לפרסם את זהותו של המחבל שדקר למוות שני בני אדם חפים מפשע על גשר בלונדון. המחבל חוסל במהירות יחסית מה שזכה לשבחים מפי מפקדי המשטרה הלונדונית.

 

הפעולה היתה פיגוע שנאה ושמו של המחבל הוא אוסמאן חאן בן ה-28, בריטי מוסלמי תושב מחוז סטפורדשייר שבצפון-מערב אנגליה.

.

המחבל היה מוכר לשלטונות הביטחון  ראש המטה ללוחמה בטרור הבריטי, ניל באסו, מסר כי האיש הורשע בשנת 2012 במעורבות בפעילות טרור וקיבל שיחרור מוקדם אשתקד לאחר שהתחייב לשאת אזיק אלקטרוני ולהיות תחת פיקוח.

 

נראה שהרצון לרצוח בנימוק דתי קיצוני ג׳יהאדיסטי היה חזק ממנו. הוא יצא לפעולה, הרג שני בני אדם אך חוסל.

 

.

ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון אמר השלטונות ישימו ידם על כל המעורבים בפיגוע. הוא הביע תקוה "שאנשים יוכלו לחזור לעסקים כרגיל".

.

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםבנט רוצה הפצצות בסוריה לצרכים פוליטיים אישיים
המאמר הבאירי לא רקטי הפעיל אזעקה בדרום אשקלון
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.