מבזקים

חולדאי מכחיש הרחקת דוכנים המפתים אזרחים לבצע טקס דתי בתפילין

ראש העיר תל אביב, רון חולדאי, שעמד במוקד מתקפת הדתיים נגדו משיב כי מדובר בפייק ניוז וכי אין איסור כזה.
 
חולדאי פרסם הודעה שבה נאמר:
.

“בימים האחרונים נפוץ ברשתות החברתיות שיח שקרי – מה שקרוי, פייק ניוז – כאילו עיריית תל אביב-יפו אסרה הנחת תפילין במרחב הציבורי. לא רק שזה לא נכון – האמת היא הפוכה לחלוטין.

.

״הנה העובדות: ברחבי העיר פזורים לא מעט דוכנים להנחת תפילין, כמו גם דוכנים של מפלגות פוליטיות ושל ארגונים המקדמים שלל מטרות. כולם פועלים ברשות ובסמכות, כי כך ראוי בחברה דמוקרטית – כל אחד רשאי להביע את דעתו ולהפיץ את רעיונותיו ואמונתו במרחב הציבורי.
.
״יש לנו רק הסתייגות אחת, והיא שרירה וקיימת כבר שנים רבות: כל אותם דוכנים יכולים לעמוד במרחב הציבורי – כל עוד הם ממוקמים לפחות 100 מטר ממוסד חינוכי. וזאת למה? כדי לאפשר לילדים שלנו מרחב נקי מהשפעות בכניסה וביציאה מבית הספר. כאמור, זו לא הנחייה חדשה אלא כלל שקבענו לפני שנים – והוא כאמור חל על כ-ו-ל-ם.
.
״אז אין איסור חדש ואין הנחיות חדשות. מה כן יש? תקופת בחירות, שבה כל ציוץ זוכה לתגובות וכל רבע ידיעה זוכה לכותרת. זה הכל.
.
״ועוד דבר, והוא אולי החשוב ביותר – אישית, אני חושב שחשוב ביותר שכל ילד וילדה יכירו את מורשתם בלי קשר לשאלה אם הם דתיים או לא. וזה כולל את הכרת התפילות, החגים, הטקסים – וגם תפילין. אבל זה צריך להתנהל על פי תוכנית מסודרת – כפי שאנחנו עושים בבתי הספר בעיר”.

.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן