מבזקים

הצעת חוק מפתיעה מהליכוד: לבטל את לשכת עורכי הדין

E9E7684D-69A9-4A04-8644-93FA024BA2CE

חה”כ אוסנת מארק הודיעה כי הגישה הצעת חוק לביטול לשכת עורכי הדין. הדברים התגלגלי לחילופי דברים קשים תוך שימוש בשפת ביבים מכל הכיוונים.

.

זה החל עם הח״כים נוסח מירי רגב. לטענתה, ״לשכת עורכי הדין הוא גוף חסר תקדים בארץ ובעולם מבחינת מידת האוטונומיה שלו ומבחינת היקף המונופול שיש לו על השירותים המשפטיים בישראל.

הלשכה, אשר הוקמה בשנת 1961 הפכה במרוצת השנים לגוף מונופוליסטי, דורסני ומסואב אשר מחזיק בידיו סמכויות רבות המשפיעות על קהילת עורכי הדין בישראל ועל הציבור הכללי.

.

״ההתנהלות של לשכת עורכי הדין הביאה בשנים האחרונות לחשיפת סיפורים בעייתיים מאוד. החל מהתנכלות הלשכה כלפי ציבור המתחמים וכלה בפרשת המינויים תמורת מין של ראש הלכה לשעבר אפי נווה.

אין לי ספק שהתנהלות זו נובעת משכרון כוח חסר תקדים ובלתי מרוסן שניתן ללשכה ע”פ חוק ועל כן הגשתי הצעת חוק לביטול הלשכה.

.

״ע”פ הצעת החוק, סמכויות הלשכה יועברו למועצה מסדרת שתהיה מורכבת מאנשי מקצוע שימונו ע”י השרים הרלוונטיים באישור וועדת חוקה חוק ומשפט של הכנסת.

.

״החל ממערך הסמכת המתמחים, רישום עורכי הדין בישראל וכלה בטיפול באתיקה המקצועית.

.

״כמו כן, נציגותם של אנשי לשכת עורכי הדין בוועדה למינוי שופטים תבוטל. המצב לפיו עורכי דין בוחרים את השופטים שידונו למחרת בתיקים שלהם מייצר ניגוד עניינים מובנה שמוליד התנהלות בלתי תקינה עד כדי שחיתות של ממש.

.

״עניינם של עורכי הדין בישראל יעבור לפיקוח ממשלתי בדומה לרואי החשבון, הקבלנים, המתווכים והרופאים. לשכת עורכי הדין תוכל להמשיך לפעול כאיגוד וולונטרי״.

.

 

והתגובה לא איחרה להגיע:

בלשכת עורכי הדין תקפו בחריפות: ״מדובר בהצעה הזויה, שאין בה אלא ניסיון שקוף ונואש להשפיע על הליך בחירת נציג הלשכה”, נמסר.

”לשכת עורכי הדין תבחר את הנציג הטוב ביותר שניתן ללא מורא ופחד ותמשיך להתקיים עוד שנים רבות לאחר שהאפיזודה העונה לשם ח״כ מארק, תחלוף”, הוסיפו בלשכה.

.

והאוסנת הזאת לא שתקה:

״תגובת לשכת עורכי הדין והעומד בראשה להצעת החוק שלי היא ההוכחה המובהקת ביותר עבורי להמשיך את המהלך בכל הכח.

.

״שפת הביבים הרדודה שבה משתמש חימי כלפי חברת כנסת בישראל כאילו היה אחרון הטוקבקיסטים מעידה כאלף עדים על ההתנהלות הכוחנית ומדושנת הכוח של הלשכה.

.

״עוד בקדנציה הראשונה שלי בכנסת ב 2018 הובלתי מהלך לריסון הלשכה, מאבק המתמחים הבהיר ללשכת עורכי הדין את מגבלות הכוח שלה.
.

״הטענות כאילו העיתוי של הצעת החוק נועדה להלך איימים על בחירת הנציג שלהם בועדה לבחירת שופטים היא מגוחכת.
.

״אם אדון חימי היה טורח לקרוא את הצעת החוק הוא היה מגלה שכל נציג שהלשכה תבחר הוא לא לגיטימי בעייני. לא בגלל זהותו ולא בגלל השתייכותו האידיאולוגית.

המציאות בה עורך דין בוחר שופטים ומחר בבוקר הוא יופיע אצלם בדיון, היא מציאות עם ניגוד עניינים מובנה! והיא מדרון חלקלק להתנהלות בעייתית כפי שכבר ראינו אצל אפי נווה.

.

״מקצוע עריכת הדין צריך להיות בפיקוח המדינה. בדיוק כמו רואי החשבון, הקבלנים, המתווכים והרופאים.

הגוף הארכאי והמסואב הזה סיים את תפקידו״..

.

המשך יבוא.

.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן