מבזקים

מה חשוב לדעת כשמאמצים כלב חדש

אחת המתנות היפות, המשמעויות והמיוחדות שאדם יכול להעניק לעצמו או לבני משפחתו, הוא כלב. כל הורה שמביא כלב הביתה, נותן לילדיו מתנה שהם לא יישכחו לעולם, ייהנו ויוכלו ללמוד ממנה דברים באופן ישיר או עקיף, אשר לא יוכלו לקבל וללמוד בשום מקום אחר.

אך לפני שממהרים לאמץ כלב הביתה, ישנם דברים מסוימים שחשוב לדעת, חשוב ללמוד עליהם, על מנת שהתהליך יתבצע בצורה נכונה וטובה. בין אם זה עבור הכלב ובין אם זה עבור מי שמאמץ אותו, בני משפחתו ואפילו עבור הבית עצמו.

נקודות שחשוב לשים לב אליהן לפני שמאמצים כלב?

חשוב לציין, אימוץ כלב צריך להתבצע אחרי מחשבה ממושכת, בשיקול דעת ומתוך ניתוח של כל הפרטים הרלוונטיים אשר יכולים להשפיע על התהליך ועל התוצאות שלו. הרי אף אחד לא רוצה לאמץ כלב ולהחזיר אותו במהרה אל העמותה ממנה הוא אומץ, עקב חוסר עניין או חוסר יכולת, והכל בגלל שלא חשב על כך יותר מדי או לא הבין את המשמעות של אימוץ כלב.

לפני שנציג מספר נקודות שחשוב להתייחס אליהן בתהליך של אימוץ כלבים, יש לציין, גם אם נדמה לנו שזה יכול להיות קשה וגם אם נדמה שהתהליך הזה מורכב, ידרוש מאיתנו הרבה זמן, מאמץ וכסף, הרי שזה שווה את זה, בוודאי אם עושים אותו בצורה נכונה.

כיצד מאמצים כלב חדש

בישראל פועלות שורות של עמותות בעלי חיים, אשר מטרתן לאסוף כלבים נטושים ולדאוג להם לבית חם. אנחנו יכולים לפנות אליהן ולאמץ דרכן כלב. הכלב אותו אנחנו מאמצים, יגיע אחרי חיסונים וטיפולים, ונקבל הדרכה מלאה כיצד לאמץ ולטפל בו. כך אנחנו נציל אותו ונדאג לו לבית חם ואוהב.

גזעי כלבים

לפני שאנחנו בוחרים סוג מסוים של כלב, רצוי שנלמד מאיזה גזע הוא, מה הם המאפיינים של גזע זה, איך נכון לטפל בו, ולא פחות חשוב, האם הוא מתאים לדירה או לבית עם חצר. בעמותה ממנה נאמץ את הכלב, נקבל את כל הפרטים הרלוונטיים לשם כך.

ביטוח כלבים

על מנת שאנחנו נוכל לדאוג לכלב שלנו בצורה מלאה, מבלי שזה ישפיע עלינו באופן כלכלי, חשוב לרכוש פוליסה לביטוח כלבים. פוליסה זו תעניק לנו אפשרות לספק לכלב את כל הטיפולים הנדרשים, וכן היא תעניק לנו אפשרות להגן על עצמנו מפני תביעות על נזקים לצד ג’.

מזון

כל כלב צורך סוג מסוים של מזון, על פי מאפיינים של גיל, משקל, מבנה גוף. סביר להניח שסוג המזון ישתנה עם הזמן, בוודאי אם יחולו שינויים במצבו הרפואי. עלינו לדעת איזה מזון לספק לו בכל שלב בחייו.

חיסונים וטיפולים רפואיים

לפני שאנחנו מביאים את הכלב הביתה, יש לקבל מהעמותה את כל המידע הרפואי אודותיו, ובימים הראשונים לשהותו בביתנו, יש לפנות איתו לווטרינר באזור המגורים שלנו, על מנת שיבדוק את מצבו. כלב אמור לקבל חיסון כלבת כל שנה, וכן שורה של חיסונים. יש לעשות זאת ללא דחיות ועיכובים.

שמות לכלבים

אחד השלבים המרגשים בתהליך אימוץ כלב, הוא בחירת שם. לעיתים בוחרים להשאיר לו את השם הישן שלו, ולעיתים בוחרים לו שם חדש, שמסמל התחלה חדשה בבית שלנו עם בני משפחתו החדשה. ישנן דרכים שונות להחליט איזה שם לתת לו, בין אם זה על פי צבעו, גודלו, אופיו או על פי מאפיינים אחרים.

לסיכום, תאמצו כלב, תעניקו לו בית חם ותקבלו חבר נאמן לחיים.

מוגש מטעם המרכז הישראלי לביטוח חיות מחמד

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן