היהודות הדתית והחרדית בארה״ב תחת מתקפה מצד קיצונים שחורים ולבנים כאחד

ראש הממשלה נתניהו גינה את הדקירה על רקע אנטישמי שהיתה ביום ראשון בניו יורק. באחרונה רבו מקרי ההתנכלות ליהודים דתיים וחרדים, בעיקר במוסדות דתיים. התופעה קיבלה זינוק מאז עליית שטראמפ לשלטון, מה שגרם לתהליך התפוררות ופירוד בחברה האמריקנית.

 

נתניהו: ״ישראל מגנה בכל תוקף את גילויי האנטישמיות האחרונים ואת ההתקפה האכזרית באמצע חג החנוכה בבית הרב במונסי בניו יורק. אנחנו שולחים איחולי החלמה לפצועים. אנחנו נשתף פעולה בכל דרך עם הרשויות המקומיות כדי לסייע למגר את התופעה הזאת. אנחנו מציעים את העזרה לכל מדינה ומדינה״, אמר נתניהו.

 

מבצע הדקירה במהלך חגיגת פורים בבית חרדי בניו יורק הוא שחור המשתייך לחוג קיצוני ששם לו למטרה גם להילחם ביהודים החרדים. היהדות הזו ניצבת בפני גילויי משטמה ופשעי שנאה מכל רחבי ארצות הברית גם מצד ארגוני ימין קיצוני לבנים. הדוקר בניו יורק נעצר.

 

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםליצמן חזר לתפקיד שר הבריאות
המאמר הבאכל חייך יצויינו כמקף על המצבה שלך – אז מה?
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.