הקורונה בשליטה: חוזרים לעבוד, ללמוד ולבלות

המשק חוזר בהדרגה לפעילות ועד אמצע החודש הכוונה לפתוח גם קניונים, מסעדות, חדרי כושר, מוזיאונים ואולי אפילו בתי קולנוע. כעשרת אלפים מבין 16 אלף הנדבקים החלימו, מספר החולים קשה ומונשמים זעום ומספר הנדבקים היומי שואף לדו ספרתי. בקיצור: המצב בשליטה מלאה מה גם שמספר המתים הכללי ירד דרסטית בישראל לעומת התקופה המקבילה אשתקד. בחברה קדישא יש המלינים שאין עבודה".

 

מהיום שוב אין מגבלה להעסיק עובדים ותיקים מעל גיל 67, כיתות א׳ עד ג' שבו ללמוד ובהמשך מתחדשים הלימודים בכיתות הגבוהות של התיכוניים, בגני הילדים, במעונות ובמוסדות להשכלה גבוהה.

 

בוטלה גם הגבלת הפעילות הגופנית וצפוי ביטול ההגבלה לא להתרחק מהבית יותר ממאה מטרים למטרות חברתיות. בסך הכל, ישראל  מסתדרת היטב עם הקורונה. מספר הנדבקים בשליטה ומספר המחלימים גבוה ממספר האזרחים שעדיין מאושפזים.

 

בבתי חולים רבים מחלקות הקורונה כמעט מיותמות, מכשירי הנשמה ישנם לרוב וחולים אין.  אמנם תהליך החזרה לשגרה הוא לעיתים מבולגן אבל זה מצב טבעי נוכח הנסיבות.

 

צריך לציין שעד עכשיו ישראל הסתדרה עם המכה באופן משביע רצון. הציבור היה ממושמע למדי והריחוק החברתי נשמר. מספר המתים הוא קטן ועוד לא הגיע אפילו ל-250. ישראל סייעה לרשות הפלסטינית ולחמאס בעזה לשלוט ולמנוע את התפשטות הנגיף ולמעט אי הנוחות האישית בכורח להסתגר דווקא בחגים ומועדים, צריך לציין לחיוב את אופן ניהול המשבר מבחינתו של נתניהו.

 

האתגר הבא הוא להרגיע גם את הכלכלה, להשיב מה שיותר עובדים לעבודה ולסייע לאלה שנפגעו באמת ולאוו  דווקא לצעקנים האינטרסנטים.

 

רמי יצהר, עניין מרכזי

 

שיתוף:
מאמר קודםבגצ צפוי להכשיר את משטר נתניהו לנצח
המאמר הבאמקים אתר ההימורים 888 נהרג בהתרסקות מטוס קל
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.