הנגיף משתולל בעולם עם 100 אלף נדבקים חדשים ביממה

שיא שלילי מדאיג חדש של 106,000 נדבקי קורונה אותרו ביממה האחרונה – כך מסר ארגון הבריאות העולמי. מספר הנדבקים בעולם – כחמישה מיליון.

.

בארה״ב בשל המדיניות הנגועה ברשלנות פושעת מצד ההנהגה בחודש הראשון להתפרצות וגם בהמשך, חצה מספר המתים את ה-100,000. מספר האמריקנים שנדבקו עבר מזמן את המיליון וחצי. ובכל זאת, מטעמים פוליטיים המדינה חוזרת לשיגרה כלכלית שמנפחת את מימדי האסון. האשמת הסינים אינה מועילה אבל נעשה בה שימוש פוליטי ציני.

.

טראמפ ממשיך להמליץ על תרופה העלולה לסכן חיי אדם והוכח שאינה מועילה לקורונה וטוען שהוא עצמו נוטל אותה זה כשבועיים. רבים באמריקה טוענים שהאיש פועל כלאחר ייאוש כדי להשיג בכל מחיר קדנציה נוספת בבית הלבן.

.

בעקבות ארצות הברית נרשם זינוק גדול גם במספר המתים בדרום אמריקה ובקנדה.

עד כה הוכח בוודאות רק דבר אחד: ריחוק חברתי, הימנעות מהתקהלות, עטיית מסכה והגיינה אישית הם המפתח האולטימטיבי להתרחקות מהחולי הרע והמסוכן הזה.

.

ואמנם במקומות שבהם ננקטו צעדים נכונים ובזמן המגיפה נבלמת, כולל בישראל. כאן הבעיה היחידה היא למנוע הגעת חרדים בהמוניהם מניו יורק לארץ.

.

רמי יצהר

Rami Yitzhar
עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםערבים נתפסו עם אופנוע גנוב בניסיון להבריחו לגדה
המאמר הבאנתניהו זומם בכל זאת לא להתייצב בבית המשפט
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.