עובדה: הסגר נותן יותר תוצאות מכל אמצעי אחר שננקט

צריך לומר את האמת שלא תנעם גם לבלפוריסטים:וגם לבנט ולליברמן: נתניהו צודק כשהוא בעד סגר.  הבעיה שלא מאמינים לו בגלל האינטרס האישי והרצון המיוחד שלו למנוע את הנפגנות נגדו, ובכל זאת מתברר כי בנוגע למהלכים האחרים יש הוכחה חד משמעית לכך שהסגר עובד.

 

בפעם הראשונה ירדנו לפחות לממאה נדבקים ביום ועכשיו ירדנו מכמעט 9,000 נדבקים ביממה לפחות מ-3,000 ועוד היד נטויה. מסתבר שאין שום דרך אפקטיבית אחרת להיאבק בבעיה.

 

מצד שני, מתברר שההפגנות אכן אינן תורמות להתפשטות המחלה.

 

היום הזהיר יו"ר ועדת החוקה ח"כ יעקב אשר: "אם לא תהיה תכנית מסודרת לאחר הסגר איך אנשים יחיו ויתפרנסו, לא תהיה תכנית; אנשי המקצוע לא יכולים רק להדליק רמזורים ולזרוק סיסמאות ולקיים מסיבות עיתונאים"*

*

יו"ר הוועדה ח"כ יעקב אשר, התייחס תחילה לטענות שהועלו על סמכויות הוועדה: "נטען שאין לוועדה אפשרות לשנות את התקנות. בהשוואה לימי שגרה, תקנות שמתקינה הממשלה, הוועדה לא יכולה לשנותן פורמאלית, אך אנחנו מבהירים כשדברים לא נראים לנו ויש מו"מ לעיתים מאחורי הקלעים או במהלך הדיון ודברים משתנים. כאן מדובר בהחלטות קבינט או ממשלה שרובם שעת חירום. הדבר היחיד שבו אפשר לשנות יותר הוא בחקיקה. יש לנו כלים מסוימים ומוגבלים שצריך להיות מאוד זהירים בהם".

.

עוד אמר: "אם היינו מוציאים עסקים קטנים ובינוניים מהתקנות, לא היינו יכולים להגביל לחמישה או עשרה. זה היה חוזר לממשלה. בואו נהיה כנים. אפ מדברים על תעסוקה אך בגלל זה נפתח מצב החירום על דברים אחרים. עם כל האי נוחות והקשיים, לא קל לחיות במדינה ובסגר ואני לא חושב שיש פה אנשים טובים יותר או פחות אבל בסופו של יום הסגר נותן תוצאות ורואים את הירידה החדה".

לבסוף הזהיר: "לכל המדברים בסיסמאות, אם זה יגיע שוב באותה צורה, בלי שום תכנית, אלא רק פרמטרים, ולאחר מכן לא ברור מה יהיה באותה עיר בה צריך לשים סגר מהודק, אם לא תהיה תכנית מסודרת איך אנשים לא יאבדו פרנסתם, אנשי המקצוע לא יכולים רק להדליק רמזורים אלא חייבים לתת תכנית פעולה אלטרנטיבית, איך אנשים יחיו שם. אם יהיו רק סיסמאות ומסיבות עיתונאים שוב, לא תהיה תכנית. האחריות היא שלנו ולא צריך להתחרות מי דואג יותר לשלמות עם ישראל ולחופש שלו".

? *

 

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםמועדון מחתרתי אותר ונסגר בירושלים
המאמר הבאגנץ: הירידה בתחלואה נרכשת במחיר כלכלי כבד
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.