אהוד ברק: נתניהו מוביל לפאשיזם מקומי

אהוד ברק לא נח לרגע. גם אהוד אולמרט לא. אלה שני ראשי הממשלה היחידים שעוד בחיים לכן חשוב להקשיב להם. לברק יכולת ניסוח מתומצתת להפליא ומדוייקת באופן מבהיל. מי שמתעלם מדבריו – טועה ומטעה בעיקר את עצמו.

 

הנה עיקרי הדברים שאמר היום ברק בראיון רדיו:

.

"נתניהו צועד על המשעול שצעדו כל מנהיגי התנועות הפשיסטיות בדורות האחרונים. בדרכי החוצה מהמשטרה ליווה אותי קצין משטרה בכיר, אמר לי 'תראה מר ברק אתה מדבר כי אתה חושב שאנחנו שואלים את מה שאנחנו רוצים, כי בחקירה שאלו הרבה שאלות מסביב. אנחנו חוקרים את מה שמתירים לנו לחקור'. ישב עליהם צמוד מאוד היועץ המשפטי לממשלה, ולא נתנו לשאול. לא במקרה העדות של דן הראל היא מזעזעת. הפרשה הזו היא פרשת השחיתות החמורה בישראל, על סף בגידה".

.

ברק נשאל על דברי אחד מאנשי המחאה נגד נתניהו ואמר כי "אני לא חושב שהוא דיבר על היטלר, אני חושב שהוא דיבר על מה שקורה במדינה אצלנו, על התהליכים שהמדינה עוברת, על ריסוק הדמוקרטיה. הוא דיבר ממר ליבו ואמר את האמת, הוא אמר רק, 'נתניהו תשים לב, אתה עושה בדיוק את הצעדים שהיטלר עשה בהתחלה', אז יכול להיות שבאמת היה יותר טוב אם הוא היה אומר את זה בניסוח שלי שנתניהו צועד בנתיב שבו כל המנהיגים של תנועת פשיסטיות בדורות האחרונים צעדו בהם".

ברק הדגיש: "כל מנהיגי התנועות הפשיסטיות ב-150 שנה האחרונות הלכו באותו נתיב. אנחנו עושים את זה כי יש עדיין ערך לאמת. נתניהו צועד על המשעול שבו צעדו כל מנהיגי התנועות הפשיסטיות בדורות האחרונים. זה שיסוי של חלקי הציבור אחד בשני, זה זיהוי עמלקים או היטלרים מבחוץ ובוגדים מבפנים, זה הריסוק של מוסדות המשפט, ריסוק של הפרדת הרשויות, זה פולחן של מנהיגות. נתניהו, הוא זה שמזכיר את היטלר, הוא צריך את 'ההיטלר של היום', הוא צריך את העמלקים, הוא צריך את הבוגדים מבפנים, זאת הייתה הנוסחה הפשיסטית כל השנים. שום דבר לא ייאמן, זה קורה לנגד עינינו. נתניהו זורע פחדים קיומיים כי הוא צריך אותם לצורך הנצחת שליטתו", דברי אהוד ברק.

.

"אז אני אספר לך בתור אחד שהיה גם כן במשטרה ונתן עדות פתוחה. בדרכי החוצה מהאירוע הזה, ליווה אותי קצין משטרה בכיר, ואמר לי, 'תראה מר ברק, אתה מדבר כאילו אתה חושב שאנחנו שואלים את כל מה שאנחנו רוצים, אנחנו חוקרים את מה שמתירים לנו לחקור'. מסתבר שבחקירה הזאת ישב עליהם צמוד מאוד הייעוץ המשפטי לממשלה ולא נתנו לשאול. לא במקרה העדות של דן הראל היא מזעזעת", סיפר ברק. "הטענה היא שהפרשה הזאת היא פרשת השחיתות החמורה ביותר בתולדות המדינה, על סף בגידה".

.

עניין מרכזי

 

שיתוף:
מאמר קודםהישראלים הפסיקו להיות פראיירים
המאמר הבאסדקים בשלטון ארדואן בשל התנהלות כלכלית מושחתת
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.