נתניהו מפעיל פרופסורים שיטיפו דבר והיפוכו לפיו צרכיו האישיים

ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות שרון אלרעי-פרייס מצטיירים עכשיו בהיפוכו המגעיל של יורם לס. ההוא מכחישן הזוי וזו נכנסה לפסיכוזה של טירוף מערכות. מבחינתה ומבחינת בודדים בסביבתה שתירקבו בבתיכם עד שהיא תחליט אחרת.

 

הלילה סיפקה נאום תוכחה כתוב לשרים בדרישתה להמשיף את הסגר. אלא שמדבריה רק מתחזקת מיותרותו של הסגר ולא להיפך. לדבריה, 25 בני פחות מ-40 מחוברים למכונת לב-ריאה ובנוסף להם – 17 מונשמים צעירים מגיל 40. עוד טענה שמערכת החינוך מספקת כ-40% מהתחלואה במדינה.

וזה תוכן מכתבה המאוס:

"מדינת ישראל נמצאת בגל החמור ביותר שהיה מתחילת המגיפה", כתבה ראש שירותי בריאות הציבור. "בגל הנוכחי מספר המאומתים הגיע לשיא מעל 10,000 מאומתים ליום (מעל 8,300 מאומתים ליום בממוצע שבועי). קיים עומס אדיר בקופות החולים ובבתי החולים, עם שיאי תחלואה קשה שלא נראו כמותם ומביאים את המערכת לקצה גבול היכולת. שיא במספר המאומתים הנמצאים במעקב של קופות החולים במקביל למבצע חיסונים אינטנסיבי. בבתי החולים – שיא במספר חולים קשים וקריטיים (מעל 1,200) ושיא במספר החולים שמחוברים למכונת לב-ריאה (34)".
.

"בגל זה ניכרת עלייה בתחלואה קשה וקריטית בצעירים. בתחילת דצמבר היו 13 מונשמים בגילאים 60-40, בסוף ינואר המספר עלה ל-82, פי 6. לגבי חולים צעירים מגיל 40 – בתחילת דצמבר לא היה אף חולה מונשם. בסוף ינואר – 17 מונשמים צעירים מגיל 40. כנ"ל לגבי שימוש במכונת לב ריאה – בסוף ינואר 25 חולים שמחוברים למכונת לב ריאה היו מתחת לגיל 40. בסך הכל, שני שליש מהמחוברים לאקמו הם מתחת לגיל 60.
.
"שיאי תחלואה שמביאים את המערכת לקצה גבול היכולת". אלרעי פרייס

"בנוסף מדינת ישראל הגיעה לשיא בפטירות. חודש ינואר, שטרם הסתיים, היה החודש עם כמות הפטירות הגבוה ביותר מתחילת המגיפה. 1,367 בני אדם, כשליש מכלל הפטירות".

.

והעובדות הן שמקדם ההדבקה ירד ל-0.92. חלה ירידה של 20% בחולים הקשים בגיל 60 ומעלה – אך גם עלייה של 18% במספר החולים הקשים בגיל 60 ומטה. לא בעיה למצוא פרופסורים שביבי יכול להביא כדי שידרשו סגר כל פעם שיש לביבי משפט ואחר כך פרופסורים אחרים שיגידו הפוך כשירצה לפתוח לפני הבחירות.

.

נתניהו בונה על הפראיירים שיילכו שבי אחריו תמיד, בכל מחיר וגם כשיאמר השכם והערב דבר והיפוכו.

.

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםאבוקסיס נטש את באר שבע – חוזר לבני יהודה
המאמר הבאואחרי ניסנקורן, גם בוגי הסתלק מהפוליטיקה
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.