עמוס גלעד: נתניהו עושה דברים חמורים מול האמריקנים

האלוף במילואים עמוס גלעד התייחס בראיון לרדיו מקומי בתל אביב לשיחות המתקיימות בימים אלו על הסכם הגרעין עם איראן: "רה"מ אמר שנתנגד להסכם והוא לא יחייב אותנו, יפה. בוא נעשה השוואה של נתונים, הוא אמר שההסכם הקודם שאובמה הוביל, הוביל לפצצות גרעין, כשאובמה סיים שמונה שנות שלטון אמנם ההסכם היה גרוע אבל התוצאה הייתה שפרויקט הגרעין האיראני קפא על שמריו, גם הארכיון שהמוסד הביא בפעולה נועזת מוכיח את זה".

.

"כשטראמפ סיים את ארבע שנותיו, איראן התקדמה מאוד לכיוון האופציה לפתח נשק גרעיני ומה אנחנו יוצאים נגד ארה"ב בצורה בוטה כזאת? ועוד ביום השואה? האם יש לנו אופציה, לא טכנית, האם ישראל אסטרטגית יכולה?", המשיך גלעד.

.

גלעד העביר ביקורות על התנהלותו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מול ארה"ב: "אני לא יודע להסביר אותו, לדעתי הוא עושה דברים חמורים מאוד, גם אין קבינט. אני לא מוטרד מהיכולות של צה"ל, הן מאוד מרשימות". הוא הוסיף כי "אני מאוד מודאג מקבלת ההחלטות, משהו חמור קורה. האמת היא שהאיראנים התקדמו לכיוון אופציה שתאפשר להם לייצר נשק גרעין לכשיחליטו בפרק זמן קצר".

.

כנשאל האם יש קשר ישיר בין פעולותיה של ישראל לבין משפטו של נתניהו השיב כי "אני תמיד נזהר להאשים על דבר שאינני יודע, אבל לי באופן אישי יצא להציג את האיום האיראני לרה"מ נתניהו בשנת 96', כך התחלתי את התפקיד שלי באמ"ן". לדבריו, הפעולות שלנו גרמו לכך שאיראן מתקדמת לעבר נשק גרעיני: "זה כשל חמור מאוד שיום יבוא ועלול להשפיע עליו חמורות. כל הזמן מטמטמים אותנו עם כל מיני אמירות, רה"מ אמר שההסכם גרם לייצור פצצות, שום פצצה לא נוצרה, הם מתקדמים לאופציה".

.

גלעד גם התייחס לאופציה של שינוי במדיניות של איראן בהקשר התגובות להתקפות צה"ל: "אם איראן תתקדם בנושא הגרעיני ולמרות הפעולות המוצלחות של צה"ל, על פי מה שמיוחס, 150 אלף רקטות מאיימות עלינו מלבנון". הוא הוסיף כי "הם עובדים על פרויקט הדיוק, טילים שמסוגלים לפגוע בדייקנות במטרות אסטרטגיות, "למרות שאנחנו פוגעים בהם הם ממשיכים ואסטרטגית אנחנו לא מצליחים לשכנע אותם להפסיק".

.

על השאלה האם הסכם הגרעין יימנע זאת הגיב כי "העובדות הן שהסכם הגרעין אפשר לצה"ל לפעול בצורה מדהימה בעיקר בסוריה. אנחנו מתקרבים למצב מסוכן, מי יעזור לנו? נתניהו משתלח בנשיא ארה"ב, ארה"ב היא נדבך מרכזי, עמוד תווך מרכזי בביטחון הלאומי של ישראל". אמר גלעד וסיכם "התגרות פומבית? אין בה שום תועלת. אין גם מוסדות שלטון, ממשלה ופיקוח בכנסת".

.

 

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםMerkaziTV עם המנטליסט הספורטיבי הבכיר על המלחמות, התככים וההצלחות בכדורגל הישראלי
המאמר הבאמסתמן: נתניהו יהיה החליפי של בנט למשך שנה
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.