לפיד שבוי בידי עופר שלח המכשיל הקמת קואליציה יציבה

נכון שאיבט הגדיר את הסיכוי להקמת ממשלה צרה או רחבה כהזדקקות לנס, אבל אל תסתמו את הגולל על האפשרות הזו. זה רק עוד ספין שבו הכל מנסים לשפר את מעמדם מצד אחד ולהכפיש את האחרים מצד שני.

 

ליברמן התראיין ליומן הבוקר בגלצ ואמר לאפי טריגר כי "שני אישים גוררים את מדינת ישראל לבחירות לגבי השאלה מי יהיה ראשון או שני. לנתניהו וגנץ יש 65 מנדטים ביחד. הם לא צריכים אותי".

.
"עשיתי כל מאמץ והפכתי כל אבן. אבל הייתה חלטה אסטרטגית של גנץ ונתניהו ללכת לבחירות לכן לתת עוד שבועיים זה יהיה בזבוז זמן. יש כרגע שרק משחק האשמות. שניהם רוצים בחירות".
.
ליברמן העלה נימוק משכנע באומרו כי "מבחינה פוליטית היה לי משתלם ללכת עם נתניהו. זה הכי פשוט ונוח. מבחינת מדינת ישראל זה הכי גרוע. המדינה צריכה לקבל ממשלת אחדות. אם הליכוד וכחול לבן יקימו יחד ממשלה כולם יצטרפו. נתניהו וגנץ אשמים באותה מידה".
.
ובינתיים בני גנץ אומר כי איבד את מידת האמון שעוד היתה לו לנתניהו בעקבות התנהלותו והתנהלות אנשיו במשא ומתן הלא רציני שהם מקיימים עם כחול לבן.
שלח מפעיל את לפיד כבובת סמרטוטים. 
ביום הרביעי הבא יפוג המועד ואז עוד אםשר לבקש הארכה אחרונה לפני שקובעים מועד לבחירות חדשות.
למרות טענת ליברמן שצריך נס, האמת היא שבסוף בסוף המפתח בידי ליברמן עצמו ובעיקר בידי יאיר לפיד, שטרם אמר בגלוי מה שאנחנו יודעים מזמן: ״חלק מאנשיו ובעיקר עופר שלח הם הבולמים את הקמת הממשלה  הרחבה״.
.
פצחו את הבונקר של עופר שלח והכל יסתדר. שלח הוא שונא נתניהו עוד מהימים שבהם מנע את מינויו כיושב ראש ועדת החוץ והביטחון. שלח צודק בטינתו לביבי אבל לפעמים בפוליטיקה צריך לנשוך שפתיים ולהבין שפוליטיקה היא אמנות האפשר ולא אומנות השלילה.
רמי יצהר
Rami Yitzhar
עניין מרכזי
שיתוף:
מאמר קודםלדרבי אין חוקים משלו
המאמר הבא״השנה הראשונה שלי״ – הסרט שלא הייתי רוצה להחמיץ
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.