מבזקים

נתניהו פתח לשליט הסודאני את הדלת לוושינגטון

לא במקרה לא פורסמו צילומי ביבי ושרה עם השליט הסודאני. לך תדע אם הבחור לא ייתלה בחוצות בירתו עם שובו מאוגנדה מהפגישה שאיש בסדואן לא ידע ליה מראש. אגב, גם כאן נמסר רק רמז מעורפל בבוקר ההמראה של נתניהו לאפריקה.
 
אם כן – הפתעה. שליט הסודאני שלאחר הפיכה הצבאית שהתחוללה לפני פחות משנה מנסה בכל דרך לפלס נתיב לארצות הברית ובעיקר לכספה. נתניהו ניצל זאת כדי לסייע לדיקטטור ועל הדרך לייצר לעצמו עוד ניצחון פוליטי מקומי במערכת הבחירות. הטקטיקה של נתניהו: להראות אקטיביזם בינלאומי על מנת להדגיש את יתרונו על יריבו בנץ גנץ במצוי בתחילת דרכו כפוליטיקאי.
 
לאחר הפגישה באוגנדה עם השליט המנהל את העניינים בחסות הכת הצבאית השלטת, נמסר מלשכת נתניהו כי סודאן היא עוד מדינה ערבית מוסלמית ״המבקשת את קרבתה של ישראל״. ואילו בסודאן עצמה תדהמה מן המהלך. השליט לא הכין לא את הציבור ואפילו לא את השרים והמקורבים להפתעה הגדולה ועתה צריך לראות כיצד יתמודד עם המהומה שפרצה שם.
 

שרים בממשלת סודאן אמרו לתקשורת כי לא עודכנו מראש על פגישתם של המנהיג עבד אל-פתאח אל-בורהאן וראש הממשלה בנימין נתניהו. שר המידע של סודאן, פייסל סאליח, אמר כי לא ידוע לו על התחלת שיתוף פעולה שיוביל לתהליך נורמליזציה בין סודאן לישראל. השליט אל-בורהאן,אמר כי הוא פועל לסייע לארצו לעבור תהליך מודרניזציה והוצאתה מבידוד והצבתה על מפת העולם.

.

ההפיכה הצבאית היתה באפריל 2019 ואל-בורהאן עומד בראש מה שקרוי מועצת הריבונות, השולטת במדינה מאז הפלתו של השליט הקודם עומר אל-בשיר בהפיכה צבאית באפריל שעבר. הממשל הזמני בראשותו הוקם לפני חודשים ספורים במשך לשליטת המועצה הצבאית.

.

הממשל של טראמפ המנסה לסייע לנתניהו לנצח בבחירות, שיתף פעולה עם המהלך ושר החוץ פומפאו שוחח עם השליט הסודאני בטלפון והסמינו לביקור בוושינגטון תוך שהוא מחמיא לו עם פגישתו עם ביבי.

.

בהודעה האמריקנית נאמר כי פומפאו ואל-בורהאן “שיתפו את רצונם לקדם את שותפותה הפעילה של סודן בקהילות האזוריות והבינלאומיות, ואת מחויבותם לפעול ליחסים חזקים ובריאים יותר בין ארה”ב לסודן”.

.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן