סער מאשים את נתניהו: נעזר באנשי אש״ף לגייס תמיכה בו במגזר הערבי

נתניהו ניהל מגעים מאחורי הקלעים, באמצעות שליחים, עם אנשי אבו מאזן ואנשי מרואן באגותי הכלוא בישראל, במטרה לגייסם כדי שיעודדו את ערביי ישראל להצביע ישירות לליכוד בבחירות הקרובות. לחילופין, ביקש נתניהו שיצביעו לרשימתו של מנסור עבאס במקום לרשימה המשותפת. אם עבאס יעבור את אחוז החסימה זה יכולה להביא לשרידותו הפוליטית אף מבלי להזדקק לנפתלי בנט ורשימתו.

 

ידיעות מוסר היום שנתניהו השתמש בסגן שר אלמוני , פטין מולא, לביצוע המשימה. למרואן ברגותי, שאליו ישנה גישה ישירה מהיותו כלוא בארץ על מעורבות בסידרת מעשי טרור שבהם נרצחו ישראלים, ניתנו באחרונה אפשרויות למפגשים אישיים במסגרת התמודדותו על תפקיד הנשיא הפלסטיני.

 

גדעון סער הגיב בחומרה על הגילויים ואמר כי "הניסיון של נתניהו להביא את אנשי אש"ף להתערב בבחירות בישראל הוא שפל חדש. לנתניהו אין קווים אדומים. פעם אחר פעם הוא מוכיח שאצלו יש רק אינטרסים אישיים, הגוברים על האינטרס הלאומי. הוא לא כשיר עוד לכהן כראש ממשלת ישראל".

.

 

בנט שותק בינתיים אבל איילת שקד, מספר 2 ברשימתו, הגיבה: ״זו פשיטת רגל אידיאולוגית של הליכוד. ללכת לרשות הפלסטינית ולשתף איתם פעולה זה באמת חציית קווים אדומים. אבל זה לא מפליא אותי – אף פעם הם לא היו באמת ימין״.

.

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםאמריקה סופרת את מתיה: 500,000 הרוגי קורונה, בינתיים
המאמר הבאמפיצים ספר? השלבים שכדאי שתכירו
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.