מבזקים

הווריאנט ההודי מתפשט בישראל גם בקרב מחוסנים

69FF02C2-2DC0-484D-BA0A-AD8BEF8BAFD0

משרד הבריאות הגיב על הפניות הרבות מצד התקשורת ומסר פרטים מדאיגים המצביעים על מגמת התפשטות הווריאנט ההודי של הקורונה בישראל. בין הנדבקים גם כמה מחוסנים שקיבלו שתי הזרקות של פייזר.

נמסר כך: משרד הבריאות: זיהינו בישראל 41 מקרים מאומתים של הווריאנט הודי – 24 מתוכם של חוזרים מחו”ל (21 זרים) ו-17 מקרים של הדבקה בקהילה. בין המאומתים: 4 מחוסנים והשאר אינם מחוסנים.

הודו קורסת מאימת התחלואה הגואה. התחלואה מגיעה היום לכמעט 400,000 איש חדשים ביום. מספר החללים כארבעת אלפים ביום וכרגע אין שליטה על המצב.

 

גורמי בריאות בעולם ממשיכים לבדוק האם הווריאנט ההודי המדביק בטירוף עמיד לחיסוני פייזר ואסטרזניקה אך בינתיים אין ממצאים חד משמעיים.

 

הכיוון הכללי המצופה הוא שהחיסון יסתדר עם הגרסה ההודית אבל זה לגמרי לא בטוח. בינתיים בארץ גוברת הדאגה בשל גילוי תלמידי בתי ספר יסודיים שנדבקו מהנגיף לאחר מגע ישיר בסביבת השבים מהודו.

 

יצויין שהילדים אינם מחוסנים ועל כן הדאגה גדולה. בינתיים, ישראל אינה אוסרת כניסת המגיעים ישירות או בעקיפין מהודו וגם לא עצרה את הטיסות מהודו לישראל. עד כה התגלו בישראל יותר מ-40 חולים שנדבקו בווריאנט ההודי  בין הנדבקים ילדים הלתי מחוסנים מחמישה בתי ספר במקומות שונים ברחבי ישראל.

 

גם בברזיל המצב חמור מאוד ושם הבעייה היא הסירוב של האוכלוסיה להתחסן בגלל הפצת שקרים אודות החיסונים.

 

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן