סער נגד נתניהו: לא משנים חוק כדי לפתור בעיה פרטית של ביבי

בנימין נתניהו המחזיק בראשות הממשלה ללא רוב בכנסת כבר יותר מחצי שנה, עושה הכל כדי לסכל אפשרות שיוחלף בראשות מפלגתו. לשם כך הציע לקיים בחירות אישיות בינו לבין בני גנץ.

 

כהרגלו בקודש, נתניהו עטף את הצעתו בספינים כאלה ואחרים לא רציניים אבל גם הספין הזה התפוגג מהר מאוד. כחול לבן מתנגדים וגדעון סער יצא מייד נגד הנתיב עוקף פריימריז בטענה המוצדקת שלא משנים חוק רק כדי לפתור בעיה פרטית של ביבי.

 

בינתיים הציע עומר בר לב ממפלגת העבודה להחתים 61 חברי כנסת כדי לאפשר ליושב ראש הכנסת יולי אדלשטיין ומערכת כולה עוד שבועיים של התרוצצויות בתקווה לפרוץ את מעגל הקסמים הפוליטי שאינו מוביל לשום מקום. טרם נשמעה עמדתו של אדלשטיין, איש הליכודֿ הפועל מהרגע הראשון להקמת ממשלת אחדות.

 

ההחלטה אמורה להתקבל עד יופ רביעי אז יפוג המועד שמאפשר לכל חבר כנסת להשיג 61 חתימות כדי לקבל שבועיים לנסות להרכיב קואליציה. ההחלטה בסופו של דבר תהיה של אביגדור ליברמן. הוא שהביא לבחירות, הוא שיחליט אם יהיה סיבוב שלישי.

 

סקרי העומק של הרשימות השונות מצביעים על ירידה לליכוד אם יהיו בחירות נוספות בצד עלייה לכחול לבן. עם זאת, על פי הסקרים לא צפויה הכרעה חד משמעית ואפשר שגם לאחר הבחירות הבאות שצפויות ב-3 במארס או ב-24 בפברואר, לא תיפול ההכרעה.

 

רמי יצהר Rami Yitzhar

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםאדום שולט: יונייטד עוזרת לליברפול
המאמר הבאנתניהו נמאס גם על בכירים בביטחון ובהייטק: אסור לו להמשיך
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.