נכשל ניסיון לחסל בכיר פלסטיני בהפצצה ליד דמשק

ישראל הודתה שביצעה הלילה הפצצה של בסיס ליד דמשק שבו ממוקם בסיס של הג׳יהאד האיסלאמי הפלסטיני.

 

על פי דיווחים זרים בהפצצה נהרגו 6 בני אדם. בדיווח קודם נמסר כי נהרגו שני צעירים כבני 23 ו-24 ואולם היעד המרכזי לחיסול בכיר בארגון כנראה לא הושג. האתר שהופצץ הוא בסיס שבו מתאמנים אנשי הארגון וכן מתקיימים בו לימודי מחקר ופיתוח אמצעי לחימה.

 

הג'יהאד האיסלאמי הודיע כי בכוונתו להגיב בחומרה כחפי ישראל. נוכח ההסלמה לא יתקיימו היום לימודים בחלק ישובי העוטף כולל באשקלון.

 

בהודעת צה״ל נאמר כי האתר שהופצץ בסוריה מהווה עוגן משמעתי של הארגון וכי ״באתר מבצע הג'יהאד האסלאמי מחקר ופיתוח של אמצעי לחימה תוך התאמתם לייצור ברצועת עזה ולייצור מקומי בשטח סוריה. בנוסף, מיוצרים מדי חודש באתר זה עשרות קילוגרמים של AP, חומר המשמש כדלק לרקטות ומתקיימות בו הכשרות טכניות לפעילי ארגון הטרור, הן מהרצועה והן מהזירה הצפונית".

 

.

קודם ובמקביל הותקפו ברפיח תשתיות תת-קרקעיות ואתרים לאחסון חומרי גלם המשמשים לייצור רקטות. בנוסף לכך, בחאן יונס הותקפה מפקדת חטיבת חאן יונס של הג'יהאד האסלאמי, ובה מתחם לאימון ירי טילי נ"ט וציוד צבאי המשמש את הכוח הימי של ארגון הטרור. כמו כן, בבית להיא הותקף מתחם אימונים צבאי של הג'יהאד.

 

.

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםגנץ: אם לא תהיה הסדרה נחזור לחיסולים
המאמר הבאקלופ הישווה שיא אנגלי של פפ
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.