בלעדי – מסתמן: ממשלת חירום בראשות נתניהו בהשתתפות גנץ והעבודה

ל״עניין מרכזי״ נודע כי במערכת הפוליטית מסתמנת הקמתה המיידית של ממשלת חירום לאומית שאמורה להתמודד עם משבר הקורונה. יהיה זה הצעד הראשון שיאפשר לכחול לבן להפר את ההבטחה לבוחר ולהצטרף לממשלה בראשות נתניהו. בני גנץ יהיה מ״מ ראש הממשלה.

 

כמה שעות לאחר פרסום הידיעה הבלעדית, כאן ב״עניין מרכזי״ הכריז על כך נתניהו במסיבת העיתונאים היומית שבה גם הכריז על השבתת מערכת החינוך. נתניהו הסמין את גנץ לשיחה בנושא וזה השיב בחיוב ואמר שהוא מוכן לדון באפשרות להקמת ממשלת חירום לאומית.

 

על פי המסתמן הממשלה תכלול נציגות של כל המפלגות זולת הרשימה המשותפת. נפתלי בנט אמר היום כי מפלגתו תציע חוק שיאפשר זאת לרבות דחיית ההליכים להרכבת קואליציה חדשה למשך חצי שנה לפחות.

 

נפתלי בנט אמר:

זוהי שעת חירום,
ובשעה כזו נדרשת ממשלת חירום לאומית בראשות נתניהו. אחדות עכשיו – רבים אחר כך. אנחנו נעביר חוק שיקפיא את כל ההליך הפוליטי למשך 6 חודשים,
ועוד 6 חודשים נוכל כולנו לחזור בדיוק למקום שבו היינו ולהמשיך להתווכח.
אף מפלגה לא תאבד מכוחה או מיכולתה לנהל משא ומתן.
.
הנגיף לא מבחין בדעות פוליטיות וזה מחייב אותנו לאחדות לאומית רחבה״.

.

ושר האוצר, משה כחלון אמר: "אין זמן יותר מתאים לממשלת אחדות לאומית, לסולידריות. העם שלנו הוכיח לא פעם שהוא יודע להתאחד כשצריך – ועכשיו אנחנו צריכים ממשלת אחדות, שאותה יוביל נתניהו, עד שנחזור לחוף מבטחים ונשוב לעסוק בפוליטיקה", דברי כחלון.

.

 

פרטים נוספים בקרוב.

 

ואכן, כפי שפרסמנו בלעדית, נתניהו זימן את בני גנץ לפגישה שבה יציע לו רשמית להקים ממשלת חירום לאומית. נתניהו דיווח על המהלך גם חהשיא ריבלין שאמור להתחיל בשבוע הבא בהתייעצויותיו לשם הטלת הקמת ממשלה חדשה על אחר מחברי הכנסת כפי שקובע החוק.

.

 

ואגב, סקר בחירות ראשון לקראת סיבוב רביעי אפשרי קובע כי התוצאות לא ישתנו זולת מעבר של מנדט אחד מהעבודה – גשר – מרצ לטובת הליכוד עם מעברה הצפוי של אורלי לוי לצד הנגדי של המתרס.

במקרה כזה הפער בין ביבי לגנץ יגדל ל-4 מנדטים (33-37 לנתניהו).

.

יו"ר כחול לבן, רא"ל (במיל') ח"כ בני גנץ: "כחול לבן בראשותי גיבתה עד היום ותמשיך לגבות את המאבק המשותף במגפת הקורונה והשפעותיה. כפי שעשינו עד כה, נמשיך לנהוג בממלכתיות ובאחריות למען הציבור. לאור המצב, נהיה נכונים לדון בהקמת ממשלת חירום לאומית רחבה שתכלול נציגות של כל חלקי הבית. נעשה כל מאמץ בכדי לקדם מהלך זה למען אזרחי ישראל ומדינת ישראל".

.

רמי יצהר Rami Yitzha

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםלגנץ יתרון קל בתחרות להשגת האפשרות להקים קואליציה
המאמר הבאאופטימיות זהירה: בקנדה פותח חיסון לקורונה
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.