לוחמי הסייבר הפעילו אזעקות ברחבי טהרן

ברחבי בירת איראן, נשמעו הלילה אזעקות צורמות מן הסוג המושמע במקרה של התקפה אווירית או מתקפת טילים.

 

הפעולה בוצעה בידי לוחמי סייבר שחדרו בנקל למערכות האיראניות. בשל האזעקות וההתראות שובשו גם הטיסות בנמל התעופה הבינלאומי בטהרן. טיסה של טורקיש איירליינס לא הורשתה לנחות בשדה.

 

המטוס הטורקי נחת בבאקו בירת אזרבייז׳אן. לאחר התקרית שהפחידה המונים בבירה האיראנית, התקשו השלטונות להסביר מה קרה ומאוחר יותר נטען שהפעלת האזעקות נבעו מחדירת מי גשם.

.

סגן המושל לענייני ביטחון בבירה אמר כי האזעקות שנשמעו בעיר אינן קשורות לבעיה ביטחונית כלשהי, והן הופעלו בעקבות תקלה טכנית במערכת האזעקה באזור אזמייש הסמוך לעיר.

.

מקורות זרים מעריכים כי חדירת הסייבר מהווה אזהרה חד משמעית לשליטי איראן בעקבות הפיצוץ הקטן שאירע אתמול סמוך לשגרירות ישראל בבירת הודו ניו דלהי. בפיגוע פוצץ מתקן מתוצרת בית והושארה הודעה כי זו רק ההתחלה כחלק מנקמה על חיסול המיוחס לארצות הברית ולישראל של בכירים איראניים.

.

ידיעות נוספות מעניינות בנושאים נשיקים לתחום הזה.

מערכת הגנה אווירית רוסית מתקדמת נחטפה בלוב על ידי כוח קומנדו אמריקאי / ד"ר אייל פינקו

מערכת הגנה אווירית רוסית מדגם Pantsir SA-22, שנרכשה על ידי איחוד האמירויות, נתפסה בלוב והועברה לידי גורמי ביטחון אמריקאיים בבסיס בגרמניה.

המערכת נתפסה בלוב במסגרת מבצע חשאי שבוצע על ידי יחידת קומנדו אמריקאי. מטוס תובלה אמריקאי מדגם C-17 הטיס את יחידת הקומנדו האמריקאית, ונחת בשדה תעופה מאולתר מערבית לטריפולי. יחידת הקומנדו תפסה את רכב השיגור והביאה אותו למטוס. פרטים נוספים אודות המבצע החשאי טרם פורסמו.

מבצע זה התבסס על מודיעין אינטימי, לפיו איחוד האמירויות רכשה את מערכת ההגנה האווירית הרוסית והעבירה אותו לידי ארגון המורדים בלוב, על מנת שישמש אותם נגד הממשל הזמני הפועל במדינה.

ה- SA-22 הינה מערכת הגנה אווירית מתקדמת, הנישאת על גבי משאית או רכב משוריין. המערכת כוללת שישה טילים נגד טילים לטווח של כ- 12 ק"מ, תותח ומערכת בקרת אש. במערכת משולבים גם סנסור אלקטרו-אופטי ומכ"מ מתקדם לגילוי, עקיבה והנחייה של הטילים באוויר.

זו אינה הפעם הראשונה שמערכת כזו נופלת שלל במערכה המתנהלת בלוב. במאי 2020, פעל כוח קומנדו טורקי יחד עם כוח צבאי של הממשל הזמני במדינה. כוח זה לקח שלל מערכת דומה, שגם היא נרכשה עבור ארגון המורדים על ידי איחוד האמירויות.

.

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםמניחי הפצצה בהודו: נקמה על חיסול הבכירים האיראניים
המאמר הבאאותרו ניסיונות לגנוב את סוד חיסוני פייזר
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.